Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

ÖTV teşviği 2019’da da devam edecek mi?

Hükümetten beklenen teşvik için henüz bir açıklama gelmezken ÖTV indiriminin 2. el araçlarda da olup olmayacağı insanlar tarafından merak ediliyor. Araç almak için aceleci davranmayan ve ÖTV indirimlerinin kapsamını öğrenmeye çalışan insanlar ÖTV desteğinin etkisini öğrenmek için internetten araştırma yapıyor.  ÖTV ve KDV desteği 2019 yılında da devam edecek mi? ÖTV indirimi bitecek mi? 2. el oto piyasasına ÖTV indirimi etkisi ne oldu?

ÖTV teşviği 2019’da da devam edecek mi?

Hükümetten beklenen teşvik için henüz bir açıklama gelmezken ÖTV indiriminin 2. el araçlarda da olup olmayacağı insanlar tarafından merak ediliyor. Araç almak için aceleci davranmayan ve ÖTV indirimlerinin kapsamını öğrenmeye çalışan insanlar ÖTV desteğinin etkisini öğrenmek için internetten araştırma yapıyor.  ÖTV ve KDV desteği 2019 yılında da devam edecek mi? ÖTV indirimi bitecek mi? 2. el oto piyasasına ÖTV indirimi etkisi ne oldu?

ÖTV indirimi bitecek mi?

Sıfır otomobil alımlarında geçerli ÖTV indirimi uygulamasının 31 Aralık 2018 tarihinde sona ermeyeceğini düşündüklerini dile getiren Ayyıldız, “2018 yılının son 2 ayında getirilen ÖTV indirimi hem otomotiv sektörüne hem de ekonomimize olumlu yansıdı. Kasım ayında sıfır otomobil satışları Ekim ayına göre yüzde 170 artış gösterdi. ÖTV indiriminin devam etmesi Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden otomotiv sektörünü olumlu anlamda etkileyecektir” şeklinde konuştu.

2. el oto piyasasına ÖTV indirimi etkisi ne oldu?

ÖTV indiriminin ikinci el araç pazarını nasıl etkilediği konusuna da yorumda bulunan Garenta Genel Müdürü Emer Ayyıldız, “ÖTV teşvikiyle birlikte Kasım ayında sıfır otomobil fiyatları ortalama yüzde 10, ikinci el araç fiyatları ise yüzde 7 düştü. Tüketiciler fiyatların düşmesi ve markaların kampanyalarıyla birlikte Kasım ayında tercihini sıfır otomobilden yana kullandı” şeklinde konuştu.

1 milyon konuşulurken

ÖTV indirimi uygulamasının devam etmesini olumlu bulduklarını dile getiren Ayyıldız, “Yakın geçmişte 1 milyon satış rakamlarının konuşulduğu otomotiv sektörü Türkiye ekonomisi için önemli. Sektörün üreten, dinamik ve hızlı yapısının korunması; bu sektörden direkt veya dolaylı olarak gelir elde eden yaklaşık 3 milyon kişi için de önem arz ediyor” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ