Otomobil Haber

Şu anda otomobil almanın tam zamanı!

2021 ocak ayı ile tüm markalarda 2. El araç stoğu tavan yaptı. Bu da şirketlere oldukça finans yükü getirmekte

Adnan Vardarlı

Adnan Vardarlı

Otomobil almanın tam zamanı!

2020 yılında hızına yetişilemeyen otomotiv piyasası yıl sonu itibari ile yavaşladı. Otomotiv piyasası geçmişte olduğu gibi Ocak ayında duraklama süreci yaşıyor.

2020 hedef tutturma telaşı ile yapılan kampanyalar sıfır araç satışlarını oldukça ivme kazandırdı. Bayiler tüm imkanlarını zorlayarak 2. El takas araçlarını yüksek rakamlara aldılar.

2021 ocak ayı ile tüm markalarda 2. El araç stoğu tavan yaptı. Bu da şirketlere oldukça finans yükü getirmekte.

Ayrıca gelecek olan 2021 yeni model araçlar için elde kalan 2020 model araçlar stok eritme adına uygun rakamlara çekildi.

Bayiler bünyesinde bulunan yüklü stok eritme adına hem sıfır, hem 2. El araçlar 2020 yılına göre daha uygun fiyatlarda satış imkanı sunuyor.

Şu an fiyatlar yüzde 20 ucuz

2020 yılı fiyatlarına baktığımızda şu an araçlarda %20’ye yakın avantajlı durumda. Aşı yapılma hızı arttıkça pandemi yasakları hafifleyecek ve piyasalardaki hareketlilik tekrar artacaktır.

Bu da şunu gösteriyor; baharla beraber fiyatlar artışa geçecektir.

Markalarda yenilenen ve yeni çıkacak 2021 modellerde yüksek fiyatlardan satılacağından bugünlerde planlama yapacaksanız acele etmenizi tavsiye ediyoruz…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Bu duyuru ve bilgilendirmelerinizi çok yerinde buluyorum şu an sıfır bir almaya niyet etsek hanvi marka arabayı .önerirsiniz teşekkür ederim

BİR YORUM YAZ