Otomobil Haber

Hyundai, en çok güvenlik ödülü alan otomobil üreticisi oldu

Uzun yıllardır otomobiller çarpışma testlerine giriyor ve en güvenli otomobiller ödüllendiriliyor. Son testlerde Hyundai, en çok ödüle sahip üretici olmayı başardı

Adnan Vardarlı

Adnan Vardarlı

Hyundai başta Türkiye olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde fabrikası olan bir marka. 1970’lerde otomotiv imalatına girdikten sonra kısa bir sürede dünya markası olmayı başardı.

Bu tarihten sonra hızla yükselişe geçerek rakipleri arasında söz sahibi olmayı başardı. Son yıllarda gözle görülür bir şekilde fark yaratan modeller üreterek ‘Rekabette biz de varız’ dediler.

Özellikle güvenlik adına yeni teknolojiler kullanarak insan hayatını güvence altına alan sistemler geliştirdiler.

Uzun yıllardır otomobiller çarpışma testlerine giriyor ve en güvenli otomobiller ödüllendiriliyor. Son testlerde Hyundai, en çok ödüle sahip üretici olmayı başardı.

Yakın zamanda Otoban Güvenlik Enstitüsü, 2021 model araçları çarpışma testlerine soktu. Bu araçlardan 7’si en yüksek güvenlik sertifikası olan Top Safety Pick+ ödülünü almayı başardı.

 

Hyundai, en çok güvenlik ödülü alan firma olmayı başardı. Firmanın yedi modeli gelişmiş güvenlik teknolojileriyle ödül kazanırken, Hyundai Palisade ve Nexo ise Safety Pick+ ödülü almayı başardı. Bu modellerden bazılarının ödül için özel bir ön koruma ya da far sistemi bulundurması gerektiği de belirtildi.

Görünen o ki Hyundai rakiplerinin korkulu rüyası olmaya devam edecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Güvenlik ödülü alıyor ama i20 de 2 hava yastığı kullanıyor. Tezat o biçim.

BİR YORUM YAZ