Otomobil Haber


Volvo 54 Bin Aracı Geri Çağırdı!

Volvo, on binlerce otomobilini geri çağırma kararı aldı. Üstelik bu geri çağırma, otomobildeki en önemli güvenlik elemanlarından biri için yapıldı.

Volvo 54 Bin Aracı Geri Çağırdı!

Volvo, geçtiğimiz haftalarda emniyet kemeri sorunu nedeniyle 2 milyon aracını geri çağırmıştı. Şimdi ise on binlerce aracını yine güvenlik donanımı sebebiyle çağırıyor.

BİR KİŞİ ÖLDÜ

Şirket, Kuzey Amerika’daki 54 bin aracı hava yastığındaki sorun nedeniyle geri çağırma kararı aldı. Volvo S80 ve S60 modellerinin 2001-2003 yılları arasında üretilen serileri için yapıldı.

Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi’nin (NHTSA) paylaştığı bilgilere göre, araçlardaki hava yastığı sorunu nedeniyle şimdiye kadar 1 kişi öldü.

O MODEL GÜVENLİK TESTİNDE SIFIR ÇEKTİ haberi için tıklayın

ŞARAPNEL GİBİ PARÇALANIYOR

Söz konusu araçlarda, ABD’deki yüksek nem oranlı bölgelerde sorun çıkabileceği belirtildi. Nem oranının hava yastığının iç aksamını etkileyebileceği ve metal parçaların direncini azaltabileceği, kaza anında hava yastığı patladığında bazı metal aksamların parçalanabileceği ifade edildi.

Bu parçalar patlama anında şarapnel gibi fırlayarak yolculara zarar verebiliyor. Bu hata için şimdilik sadece Kuzey Amerika’da görüldü.

ARAÇ FİYATLARINI YÜKSELTMEK İÇİN YENİ OYUN haberi için tıklayın

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    isveçemi götüreceğiz nereye çağırdı. haberide düzgün yapın

BİR YORUM YAZ