Otomobil Haber

Tofaş’a Yazılan Fiyat Dudak Uçuklattı

2. el araç piyasasında fahiş fiyatlar nedeniyle alım satımlar durma noktasında gelse de bazı vatandaşlar ve galericiler araçlarına abartılı fiyatlar yazmaktan vazgeçmiyor.

Tofaş’a Yazılan Fiyat Dudak Uçuklattı

2. el araç fiyatları, özellikle bu yıl abartılı bir şekilde yükseldi. Bu durum da piyasada fiyat balonu oluşmasına sebep oldu. Öyle ki, pek çok kişi araç almaktan vazgeçti. Bununla birlikte, aracını elden çıkarmak isteyenler de, ‘sattığı fiyata kendi aracını bile alamayacağı gerekçesiyle’ otomobilini satmaya korkar oldu. Söz konusu gelişmeler 2. el otomobil ve araç piyasasını durma noktasına getirdi.

KUŞ SERİSİ’NE SERVET İSTİYORLAR

Öte yandan, bazı vatandaşlar ve galericiler araçlarına şaşılacak derecede yüksek fiyat istemeye devam ediyor. Piyasadaki en eski araçlardan olan Kuş Serisi’ne bile 100 bin TL’nin üzerinde fiyatlar çekiliyor. Bu da internet ilanlarındaki fiyatların suni olduğu yorumuna sebep oluyor.

‘FİYATLAR SUNİ’

İhlas Haber Ajansı’nın ulaştığı Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık da, vatandaşlara bu konuda uyarılarda bulundu. Yanık, internetteki fiyatların suni olduğunu belirterek vatandaşlara bu fiyatları bu fiyatlara aldanmamaları konusunda uyardı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Memocan dedi ki:

    Bunlara bu parayı veren adamda akıl yok

  2. rüstem dedi ki:

    kime sorsan tofaşlar olmus şu para diyorlar. Kime sorsan tofaş fiyatına. Piyasayı sevmedğimiz tofaşlar fiyatlıyor ya da tofaşların yükselmesi bazılarının işine işiyor.

  3. reşat dedi ki:

    yazmış ama sanki satabilecek, takılmayın bunlara

BİR YORUM YAZ