Otomobil Haber


Tamamen yenilenen Volkswagen Caddy’de yok yok!

Yeni Caddy’de sunulan 4 silindirli tamamen yenilenmiş motor, yeni çift püskürtmeli SCR teknolojisi sayesinde mevzuat gereği bu yıl içinde geçilmesi zorunlu olan Euro 6d emisyon standartlarını karşılıyor

Tamamen yenilenen Volkswagen Caddy’de yok yok!

Volkswagen‘in hafif ticari araç segmentinde yer alan modeli Caddy, tamamen yenilendi ve Türkiye’de satışa sunuldu…

Yeni Volkswagen Caddy showroomlarda yerini aldı. Biz de kullanma imkânı bulduğumuz Yeni Caddy ile ilgili sürüş izlenimlerimizi sizlere aktarmaya çalışacağız.

Yeni Caddy ile ilgili izlenimlerimizi aktarmaya başlamadan önce şunu öncelikle belirtmekte yarar var ki; özel ve niş modelleri saymazsak, uzun süredir kullandığım test araçları arasında bu kadar ilgi çekeni olmamıştı. 

Trafikte ışıklarında camı açıp “Abi hayırlı olsun, kaça aldın?” diyenler, park ettiğim yerde yanıma gelip, Yeni Caddy hakkında bilgi alanlar, içeri girip, bakmak isteyenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştım.

Yolda seyir halindeyken camı açıp “Nasıl, memnun musunuz?”, “Hayırlı olsun” diye seslenenleri ve aniden kafasını cama yapıştırıp, içini görmeye çalışanları da belirtmekte yarar görüyorum.

Aktif ve pasif güvenlik sistemleriyle daha güvenli

Volkswagen’in, MQB (Enine, önden motorlu, önden çekişli yerleşim otomobilleri) platformunda üretilen ilk ticari araç olan Yeni Caddy, artırılan aktif ve pasif güvenlik sistemleriyle daha güvenli hale getirilmiş. Sunduğu birçok özelliğiyle de çok yönlü ihtiyaçlara cevap verebilen düzeye ulaşmış…

Artan teknolojisi ve dijitalleşen birçok özelliği Yeni Caddy’yi rekabette farklılaştırırken, kullanıcı profilinin de genişlemesine imkan yaratıyor…

Tüm motorlar 2 litre hacminde

Yeni Caddy’de sunulan 4 silindirli tamamen yenilenmiş motor, yeni çift püskürtmeli SCR teknolojisi sayesinde mevzuat gereği bu yıl içinde geçilmesi zorunlu olan Euro 6d emisyon standartlarını karşılıyor.

Yeni Caddy’de sunulan bu motor, kendi segmentinde Euro 6d emisyon standartlarını sağlayan ilk motor…

Kullanılan yeni motor teknolojisi sayesinde Yeni Caddy, hem ekolojik, hem de ekonomik bakımdan olumlu çıktılar yaratıyor… 2 litrelik TDI motor, 122 PS güç ve 320 Nm tork ile yüksek bir performans sunuyor.

Bir önceki nesline göre manuel vitesli modellerde yaklaşık yüzde 10, DSG otomatik vitesli modellerde ise yaklaşık yüzde 15 oranında yakıt tasarrufu sağlıyor.

Ayrıca yenilenen düz ve otomatik şanzıman, eskisinden çok daha rahat geçişleriyle kullanım kolaylığı sağlıyor…

Kombi ve Panelvan olarak iki farklı karoserle sunuluyor

Beşinci nesil Caddy, panelvan ve kombi olmak üzere iki farklı karoserle satışa sunulurken; baz model ‘Impression’ ismiyle, bir üst modeli ‘Life’, premium modeli ‘Style’ ve Panelvan modelleri de ‘Cargo’ ismiyle satışa sunuluyor…

Konforlu ve güvenli sürüş keyfi

Yeni Volkswagen Caddy ile ilgili sizleri teknik detaylara fazla boğmadan yazmaya çalıştım. Detaylar için vw.com.tr ‘ye girebilirsiniz.

Kullandığımız süre boyunca büyük keyif aldığımız Yeni Caddy, ilk bakışta daha oturaklı, daha olgun bir görüntü sunarken, tavandaki devasa cam tavanı, aracın etrafındaki keskin detaylarıyla da atak bir görünüme kavuşmuş…

Kullanmış olduğumuz versiyon en dolusu olduğu için araçta adeta yok yok!

DSG şanzımana sahip aracın direksiyondan kumandalı kulakçılarının yanı sıra, vücudu saran yeni nesil koltukları, kullanım rahatlığı sunuyor.

Özellikle DSG şanzımanın yaşadığı değişim oldukça dikkat çekici. Kullanıcısına büyük kolaylık sağlıyor.

Sizlere burada Yeni Caddy’nin sahip olduğu donanımları yazmayacağım. Yazmaya kalksam sayfalar sürer!

Hız sabitleyici, yokuş kalkış desteği, tavan aydınlatıcılarının estetik (dokunmatik) oluşu, araca ayrı bir zarafet katmış.

Hafif ticari araçlarda yer alan ön taraftaki tavan saklama alanlarının Caddy’de olmayışı, yeterli saklama alanı olan araçta daha geniş, daha ferah bir alan oluşmasını sağlamış.

Şerit takip sistemi sizin yoldan çıkmasını engellemesi ayrı bir keyif yaratıyor.

Sözün özü; Yeni Caddy’de yok yok ama bizim burada hepsini yazmamız mümkün değil. Yeni Caddy, geçirdiği büyük değişimle yine çok satanlar arasına girecek gibi görünüyor…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ