Otomobil Haber

Ford 38 Bin Aracı Geri Çağırdı

Ford, fren pedalı braket grubuyla ilgili endişeler nedeniyle 38.000’den fazla Mustang’i geri çağırıyor .

Ford 38 Bin Aracı Geri Çağırdı

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nden ( NHTSA ) bir geri çağırma bildirimi, sert fren yapıldığında fren pedalı braketinin kırılabileceğini ve dolayısıyla kaza riskini artırdığını ortaya koydu.

Ford ise sorunun fren pedalı tertibatını yapmak için kullanılan malzemeleri içeren yetersiz tasarım marjlarına dayandırılabileceğini söylüyor. Geri çağırma raporuna göre, fren pedalı braket malzemesinin naylondan polipropilene değiştirildi ve sorunun nedeninin bu olduğunu belirtiliyor.

Geri çağrılan araçların üretim tarihi

Geri çağırmadan etkilenen araçlar , 4 Mart 2019 ile 13 Ağustos 2020 tarihleri ​​arasında üretilen otomatik şanzımanlı Mustang’ler . Toplamda 38.005 adet araç geri çağrılıyor. Ford, bayileri bilgilendirdi ve Kasım ayında mal sahiplerine mektuplar göndererek, Mustang’lerini Ford veya Lincoln bayisine getirmeleri için yönlendirmeye hazırlanıyor. Sorunun, yeni bir fren pedalı braket tertibatının ücretsiz olarak basit bir şekilde takılmasıyla giderileceği açıklandı.

Öte yandan marka, ilk olarak 4 Ağustos 2019’da fren pedalı braketlerinin kırıldığına dair üç rapor aldığını söyledi. Ford kısa süre sonra söz konusu parçaları analiz etti ve braketlerin “kırılgan aşırı yük” nedeniyle başarısız olduğunu belirledi. Eylül 2019’da Ford, fren pedalı braketinin kırılmasına ilişkin Avrupa pazarından dört ek rapor keşfetti.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ