Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

Ekol, Mercedes’ten 2020’ye kadar 1.000 adet çekici alacak!

Ekol Lojistik, Mercedes’ten 150 adet çekici aldı. 1.000 adetlik anlaşmanın tamamı 2020 sonuna kadar teslim edilmiş olacak

Ekol, Mercedes’ten 2020’ye kadar 1.000 adet çekici alacak!

Ekol, Mercedes’ten 2020’ye kadar 1.000 adet çekici alacak!

Mercedes-Benz Türk, Türkiye’nin önemli taşımacılık şirketlerinden Ekol Lojistik‘e 150 adet çekici teslimi gerçekleştirdi.

Mercedes‘in Ekol‘le yaptığı 1.000 adetlik anlaşmanın geriye kalanı ise 2020 yılına kadar teslim olacak.

Mercedes-Benz Türk, Ekol Lojistik’e 150 adet Actros LSnRL çekici teslim etti. Mercedes-Benz Türk’ün Hadımköy’deki merkezinde düzenlenen teslimat törenine Mercedes Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, Kamyon Filo Satış Grup Müdürü Haluk Burçin Akı, Mercedes-Benz Türk Satış Operasyonları Grup Müdürü Tolga Bilgisu, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Satış ve Pazarlama Direktörü Gökmen Onbulak, Mercedes-Benz Ticari Araçlar Kredi Satış Müdürü Kıvanç Sanrı, Gülsoy Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Emre Gülsoy, Gülsoy Otomotiv Anadolu Şube Genel Müdürü Serkan Açar ve Kamyon Satış Müdürü Murat Yerli ve Ekol Lojistik Satınalma ve Yatırımlar Genel Müdürü Levent Demir katıldı.

Actros LSnRL çekicilerin teslim töreninde konuşan Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, “Bugün Ekol Lojistik’e 150 adet Actros teslim etmekten dolayı mutluyuz. Son 2-3 aydır konuştuğumuz ekonomik durumdan dolayı bu yatırım çok önemli. Ekol Lojistik ile işbirliğimiz 2008 yılında başladı. Sektörünün iki öncü firmasının bu işbirliğinin iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, ise, “Bu 150 adetlik araç alımı 1.000 adetlik araç yatırımımızın bir parçasını oluşturuyor. 2020 yılı sonuna kadar 1.000 adet araç almayı planlıyoruz. Biz intermodalı Avrupa’da en iyi yapan firmalardan biriyiz. Ekonomide bir daralma var fakat ‘Enseyi karartmaya gerek yok.’ Filomuzda 2 bine yakın çekicimiz var. Bunların yüzde 90’ına yakını Daimler markasından oluşuyor. Ekol Lojistik olarak biz kazandığımızdan fazlasını yatırım yapan firmayız” dedi.

‘Ekonomi iyi yönetilirse düzelme olur’

Toplantı sonrası Otomobilhaber.com.tr‘nin sorularını da yanıtlayan Ahmet Musul, döviz kurundan dolayı yaşan gelişmeleri de değerlendirdi.

OtomobilHaber: Herkesin kur artışlarından yakındığı bir dönemde yaptığınız bu yatırım sizi nasıl etkiliyor?

Ahmet Musul: “Herkes gibi sıkıntıyı biz de çekiyoruz. Var olan işimizin sürdürülmesi için gerekli olan bir yatırımdı. Ama şu demek değil, ülkede yaşananlar bizi etkilemiyor veya biz etkilerin dışında değiliz. Diğer taraftan da özellikle ihracata çalışıyor olmanın getirdiği avantajı kullanarak biz hala elimizden geldiğince işimizi daha verimli yapmaya öncelik verecek yatırımlar yapıyoruz. Dövizdeki oynaklık sadece piyasadaki iş hacmini etkiliyor. Bizim gelirimiz zaten Euro bazlı olduğu için dövizdeki artış-azalış, kur farkları elbette kayıplara yol açıyorsa da biz tamamen iç piyasaya çalışan şirketler kadar bundan etkilenmiyoruz.”

‘Daha kötüye de gidebilir’

OtomobilHaber: Önümüzdeki dönem için öngörüleriniz nelerdir?

Ahmet Musul: İyi yönetilirse Türkiye bunları aşar, iyi yönetilmediği takdirde daha da kötüye gitmemiz muhakkak. İyi yönetilmesi için Türkiye’nin bir güven ortamına sahip olması lazım. Yurt dışındaki müşterilerin, finansörlerin herkesin potansiyeline inandığı bir ülkeyiz ama yönetimle ilgili endişelerinden kaynaklı bir sorun var. Şu anda artık neyi nasıl yapacağımıza, elbirliğiyle, görüşbirliğiyle karar verip, günlük kararların dışında istikrarlı bir yönetime kavuşmamız gerekiyor.

‘Bürokrasiden uzak, etkin, çevik kararlar alınmalı’

OtomobilHaber: Yılın son çeyreğine ilişkin beklentiniz nedir?

Ahmet Musul:Dediğim gibi. sıradan bir gelişmeden bahsetmiyoruz. Bu tamamen bizim işleri nasıl ele aldığımızla ilgili bir konu. Ülkemizin üretim gücü yüksek. nitelikli çalışanlarımız, sanayimiz var. Otomotivde en başarılı ülkelerden biri haline gelmişiz. tekstili söylemeye bile gerek yok, her zaman en önde olduğumuz bir alan. Ama bugün bankaların finansman yapmadığı, paranın sirküle edilmediği bir ortamda başarılı şirketlerin de buna dayanması mümkün mü? O yüzden konu bizim dışımızda makro ekonomiye yön veren ekibin. Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemindeki yeni yönetim yapısının, söz ettikleri o bürokrasiden uzak, etkin, çevik yaklaşımı, daha sağlıklı kararlar almaları yönünde kullanmalarına bağlı.

‘7 bin çalışanımız var’

OtomobilHaber: Ekol Lojistik’in çalışan sayısı kaç, bu yılki istihdam hedefiniz nedir?

Ahmet Musul: 5 binden fazla çalışanımız Türkiye’de olmak üzere toplamda 7 bin çalışanımız var. Bizim her yıl en az yaptığımız istihdam sayısı 300 kişiden fazladır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ