Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

Avrupa’nın en çok tercih edilen ticari araçları Cenevre’de!

Ford Otosan’da üretilen Tourneo Courier ve Tourneo Custom’ın yenilenen modelleri de Cenevre Otomobil Fuarı’nda yerini aldı

Avrupa’nın en çok tercih edilen ticari araçları Cenevre’de!

Avrupa’nın en çok tercih edilen ticari araçları Cenevre’de!

Türkiye’de Ford Otosan tarafından üretilen Avrupa’nın en çok tercih edilen ticari araçları Ford Tourneo Courier ve Tourneo Custom, Cenevre Otomobil Fuarı’nda yerini aldı.

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, “Ford olarak 2017’de de Türkiye’nin ve Avrupa’nın en çok tercih edilen ticari araç markası olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Ford’un dünyadaki ticari araç üssü olan ve markanın “en çok tercih edilen ticari araçlarını” üreten Ford Otosan, Ford Tourneo Courier ile Tourneo Custom’ın yenilenen modellerini Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda Avrupalı müşterilerinin beğenisine sundu.

Ford Otosan’ın Yeniköy fabrikasında üretilen Tourneo Courier ile Gölcük fabrikasında üretilen Tourneo Custom, fuarda dikkatleri üzerine çekerek Türk mühendisliği ve üretim başarısını gururla temsil etti.

‘Liderliğimizi devam ettireceğiz’

Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’na katılan Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, “Müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılayan ürünlerimiz ile Türkiye pazarında ticari araç  liderliğimizi kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Geçen yıl da hafif ve orta ticari araç pazarında satışlarımızı 71.214 adede ve pazar payımızı yüzde 30,5’e yükselterek, Türkiye ticari araç pazarındaki liderliğimizi bir kez daha pekiştirdik. Bu başarıda son iki yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen hafif ticari araç modeli olan Courier’in yeri büyük.

Avrupa’nın da lideri

Avrupa pazarında ise Ford, son 25 yılın en iyi Ocak ayı satış başarısını yakalayarak Avrupa’nın en çok tercih edilen ticari araç markası oldu: Ford, Avrupa’da bu yılın ocak ayında satışlarını yüzde 4.4 artırarak 26.700 adet ticari araç sattı. Ford Otosan olarak, Türkiye’de ürettiğimiz araçlarımızla markamızın Türkiye ve Avrupa’da ‘en çok tercih edilen ticari araç markası’ olmasından gurur duyuyoruz. Ticari araçlarda yenilenen ürün portföyümüz ile yıllardır süren liderliğimizi devam ettirmeyi hedefliyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ