Otomobil Haber

Yeni Seat Arona Casusa Yakalandı

Yenilenen Seat Arona , 2021’de beklenen bir 2022 modeli olarak piyasaya çıkmadan önce ilk kez test edildi. Bu esnada kamuflajlı olarak casus kameralara yakalandı.

Yeni Seat Arona Casusa Yakalandı

Seat Arona’nın piyasaya sürülmesinden bu yana üç yıl geçti. Henüz taze görünmesine rağmen, marka ona küçük güncellemeler yapma zamanının geldiğini düşündü.

Bu prototip, Avrupa Alpleri’nde test edilirken çekildi ve hem önü hem de arkası siyah beyaz kamuflajla kaplandı. Farları örten kamuflaj olsa da, bunların genel şeklini tahmin edebiliyorsunuz. Ayrıca sinyal lambaları ve gündüz yanan farların üçgen şeklini görebiliyoruz. İlginç bir şekilde, farlar mevcut Arona modeliyle aynı görünüyor, ancak farların genel şekli değişmese bile bitmiş otomobilin yeni aydınlatma teknolojilerine sahip olması muhtemel.

IZGARA DEĞİŞMİŞ GİBİ

SUV’un ön cephesindeki en belirgin değişiklik, önemli ölçüde daha küçük ön ızgara. Prototipin arkası, egzoz borularının şekline ve reflektörlerin konumuna kadar, mevcut modelle büyük ölçüde aynı görünüyor. Arka lambalar da değişmemiş gibi görünüyor, ancak muhtemelen yeni LED grafiklere sahip olmasını bekliyoruz.

SEAT ARONA’NIN MOTOR SEÇENEKLERİ

Mevcut güç aktarım mekanizmalarında herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı henüz belli değil. Şu anki Arona, Avrupa’da üç benzinli ve iki dizel motorla satışa sunuluyor. Benzinli motor yelpazesi, sadece 94 hp üreten ve beş ileri manuel şanzımanla eşleştirilen 1.0 litrelik küçük bir üç silindirli TSI ile başlıyor. Aynı motor, altı vitesli 113 hp formunda da sunuluyor. Benzin ailesi, 148 hp güç üreten 1.5 litrelik bir TSI Evo motorla tamamlanıyor.

Dizel cephesinde ise 94 hp ve 113 hp varyantlarında sunulan 1.6 litrelik bir TDI var.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ