Otomobil Haber

Yeni Sandero Tamamen Ortaya Çıktı

Daha önce sadece ön taraftan görüntüsü yayınlanan Dacia Sandero ve Sandero Stepway’in detayları fotoğrafları geldi. Ayrıca aracın özellikleri de açıklandı

Yeni Sandero Tamamen Ortaya Çıktı

Yeni Dacia Sandero ve Sandero Stepway tamamen ortaya çıktı. Genel hatları itibariyle daha önceki tasarımdan çok uzaklaşmayan Sandero modelleri yapılan ufak dokunuşlarla daha yenilikçi bir görünüme kavuştu. Bunun dışında; araçlar 30 cm uzarken 12 cm civarında genişledi. Bagaj hacmi de 8 litre daha arttı ve 328 litreye uzattı. Sandero Ailesi’nin yeni üyelerindeki en önemli değişiklik LED farlar.

Dacia Sandero üzerinde bulunan 6 hava yastığı standart olarak sunuluyor. Aynı şekilde hız sınırlayıcı için de ekstra ücret istenmiyor. Sandero’da kör nokta uyarı sistemi, ön ve arka park sensörleri, youş kalkış desteği, geri görüş kamerası ve acil durum fren asistanı gibi donanımlar da bulunuyor, ancak bunların standart mı yoksa opsiyonel mi olduğu şu an açıklanmış değil.

Yeni Sandero ve Sandero Stepway’in Motor Seçenekleri

Dacia Sandero ve Sandero Stepway’in motor seçeneklerine baktığımızda; Sandero’nun giriş seviyesinde atmosferik 1.0 litrelik SCe motor sunulurken, Stepway versiyonunda bu yok. 65 beygirlik bu 3 silindirli motor 5 ileri manuel şanzıman ile kombin edildi.

Bir üst seviyede 90 beygirlik 6 ileri manuel ya da otomatik ile eşleştirilen 1.0 TCe yer alıyor. Henüz dizel motor seçeneği açıklanmasa da fabrika çıkışlı LPG ile gelen 100 beygirlik 1.0 TCe motor bir diğer seçenek. Bunun için yedek lastiğin yerinde 40 litre LPG alabilen bir tank var.

Sandero’nun iç mekanında giriş seviyesi için Media Control özelliği eklendi. Telefona Dacia Media Control uygulamasını indirdiğinizde bu özelliği navigasyon ya da medya olarak kullanabilirsiniz.

Yeni Sandero’nun Fiyatı

Dacia andero ve Sandero Stepway’in Avrupa’da 10 bin Euro’dan daha düşük fiyatla satışa sunulması bekleniyor. Türkiye’de ise mevut Dacia Sandero Stepway 139 bin 900 TL’den satışa sunuluyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ