Otomobil Haber


Yeni Opel Mokka’nın Farları ile Geceyi Gündüze Çevirin

Opel’in yeni marka kimliğini tam anlamıyla yansıtan ilk model olan yeni Mokka, marka için inovasyon ve prestiji temsil ediyor

Yeni Opel Mokka’nın Farları ile Geceyi Gündüze Çevirin

Yeni Opel Vizör ve Opel Pure Panel kokpit gibi öncü ve yenilikçi çözümleri de bünyesinde barındıran Yeni Mokka, Opel’in üst sınıf araçlardaki yenilikçi teknolojileri daha geniş kitlelere ulaştırma geleneğini de sürdürüyor. Rüsselsheim’da geliştirilen uyarlanabilir IntelliLux LED® Matrix Farlar ise buna iyi bir örnek.

“Öncü aydınlatma teknolojilerini geliştirmek ve bunu müşterilerimiz için kullanılabilir hale getirmek Opel’e özgü bir yaklaşım.” sözleriyle değerlendirmesine başlayan Opel Far Teknolojileri Başkanı Ingolf Schneider sözlerine şunları ekledi: “IntelliLux LED® Matrix Farlar, trafikteki diğer sürücülerin gözünde parlama yapmadan geceyi gündüze dönüştürüyor. Bu teknolojiyi geleneğimiz doğrultusunda, araç sınıfından bağımsız olarak çeşitli Opel modellerinde kullanıma sunuyoruz. Bu açıdan bakıldığında yeni Mokka, yenilikçi bir teknolojiyi, geniş kitlelerle buluşturan bir teknoloji taşıyıcısı olarak da adlandırılabilir.”

Aydınlık, güçlü ve parlamayan IntelliLux LED® Matrix Farlar, güvenliği arttırıyor 

Konu müşteriler için uygun fiyatlı ve yenilikçi far teknolojileri olduğunda, Opel her zaman öncü bir marka olmayı başardı. Giriş seviyesinden itibaren her yeni Mokka versiyonu, Opel’e özgü tasarımıyla gündüz farlarından gece farlarına, sinyal lambalarından stop lambalarına kadar en güncel LED farlarla donatılıyor.

14 LED’li adaptif IntelliLux LED® Matrix Farlar, bu sınıfta kullanıma sunulan çok özel bir donanım olarak öne çıkıyor. Söz konusu teknoloji, Xenon veya geleneksel aydınlatma çözümlerine göre çok daha üstün; çünkü daha net, daha güçlü ve daha dayanıklı. Hepsinden önemlisi yeni Mokka’daki IntelliLux LED® Matrix Farlar, makul fiyatlı ve kolay ulaşılabilir.

Opel’in öncü far teknolojisi InsigniaAstra ve Corsa modellerinde olduğu gibi yeni Mokka’da da uzun farlar sürekli açıkken sürüş yapma imkanı sağlıyor. Yaklaşan veya önde giden araçlar, bağımsız LED hücreler tarafından saliseler içerisinde ışık konisinden çıkartılıyor. Böylece o anda trafikte bulunan hiç kimsenin gözünü almayan farları sayesinde yeni Mokka ile geceler gündüze dönüşüyor. Yeni Opel Vizör, ön panel tarafından çerçevelenen akıllı farlarıyla gece sürüşünü daha güvenli ve daha konforlu hale getiriyor. Otomobilin şehir sınırlarını terk etmesiyle Matrix farlar, 50 km/s üzerindeki hızlarda otomatik olarak yanıyor.

IntelliLux LED® Matrix Farların tasarım potansiyeline de değinen Schneider: “Son derece kompakt LED’ler sayesinde müşterilere geçmişte olduğundan çok daha ince farlar sunabiliyoruz. Yeni Mokka sadece en iyi aydınlatmayı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda harika görünüyor.” dedi. Aynısı otomobilin arka kısmı için de geçerli. Stop lambalarında da LED teknolojisi kullanılıyor. Tasarımcılar LED teknolojisi sayesinde daha geniş ve daha ince stop lambalarıyla yeni Mokka’ya dinamik, güçlü bir görünüm kazandırdılar ve kalite algısını artırdılar.

Opel portföyündeki tam LED sistemler hem verimli hem de güzel görünüyor

Opel, binek otomobil modellerinin çoğunda birçok otomatik fonksiyona sahip tam LED farlar sunuyor. Örneğin Opel Grandland X ve Opel Crossland sürücüleri ve yolcuları geceleri optimum görüşün keyfini sürebiliyor. Sadece daha yüksek aydınlatma performansı sunmakla kalmayan LED teknolojisi, aynı zamanda geleneksel farlara kıyasla daha verimli. Bu da CO2 emisyonlarının daha da azaltılmasına katkı sağlıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ