Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

Yeni Citroen C4 Cactus ‘Uçan Halı’ konforu sunuyor

Citroen, Yeni C4 Cactus modelinin tanıtımını İstanbul’da yapılan bir etkinlikle yaptı

Yeni Citroen C4 Cactus ‘Uçan Halı’ konforu sunuyor

Yeni Citroen C4 Cactus ‘Uçan Halı’ konforu sunuyor

Citroen, kompakt hatchback modeli yeni C4 Cactus ile birinci jenerasyona göre artırılan konfor seviyesiyle şaşırtmaya devam ediyor.

İspanya’da üretimi yapılan C4 Cactus’ün ilk jenerasyonu 270 bin adet satılmıştı. Yenilenen C4 Cactus’ün ise daha yüksek satış adetlerine ulaşması bekleniyor.

Citroen Türkiye Genel Müdürü Emre Doğrueri, yüzde 2.5 olan pazar paylarının seneye yüzde 4’e, 2020 yılında ise yüzde 5’e ulaşacağını söyledi.

35 ilde 50 satış noktasına ulaştıklarını belirten Doğrueri, pazarın yüzde 91’ini kapsayan bir yapılanmanın olduğunu belirtti.

2016’da C3, 2017’de ise C3 Aircross modelini pazara sunan Citroën, kompakt hatchback modeli Yeni C4 Cactus ile yine sınırları zorlamayı ve şaşırtmayı başarıyor.

Yeni C4 Cactus 109.900 TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla da oldukça iddialı. Feel donanım seviyesine sahip benzinli 1.2 PURETECH 110 HP EAT6 Tam Otomatik model 109.900 TL’den, aynı motor şanzıman kombinasyonuna sahip Shine donanım seviyesi ise 117.900 TL’den satış sunuluyor.

Dizel motorlu versiyonda ise, Feel donanım seviyesine sahip Benzinli 1.6 BLUEHDI 100 HP ETG6 Otomatik model 109.900 TL’den, aynı motor şanzıman kombinasyonuna sahip Shine donanım seviyesi ise 117.900 TL’den satış sunuluyor.

‘Uçan Halı’ konforu sunuyor

Yeni C4 Cactus, Citroën’in Avrupa’da Progressive Hydraulic Cushions™ (Kademeli Hidrolik Destekli Süspansiyon Sistemi) ile donatılan ilk Citroën modeli. Aynı süspansiyon 2019 Ocak ayında satışa sunulacak olan C5 Aircross modelinde de kullanılacak. Süspansiyon konusundaki uzmanlığıyla rakipsiz olan Citroën, bu yeni teknolojisiyle müşterilerinin neredeyse 100 yıldır alıştığı sarsıntısız süspansiyon konforunu bir adım ileri taşıyor.

Yeni C4 Cactus, artırılan donanımlarıyla adeta Uçan Halı konforu sunuyor.

Sürücü destek sistemleri

Yeni C4 Cactus, sürücülere günlük rutinlerinde huzur ve güvenlik sunan, kullanışlı sürücü destek sistemleriyle geliyor

  • Park Desteği: Bu sistem park ederken manevra yapmayı daha telaşsız, kolay ve güvenli hale getiriyor. Sistem paralel ve dikine park sırasında da aktif olarak sürücüye yardım ediyor. Sürücünün isteği üzerine boş park alanlarını algılayan sistem Yeni C4 Cactus’ün bu alana sorunsuzca park edilmesini sağlıyor. Sürücü gaz ve freni kontrol ederken gerisini sistem hallediyor.
  • Geri Görüş Kamerası: C4 Cactus geri vitese alındığında kamera, aracın arka görüşünü 7 inç dokunmatik ekrana aktarıyor. Ekranda ortaya çıkan renkli referans noktaları ile otomobilin arkadaki engellere olan mesafesini gösteriyor ve bu kapsamlı görüntü manevraları kolaylaştırıyor.
  • Yokuşta Kalkış Desteği: Bu sistem, yokuşta kalkışı kolaylaştırmak için eğimlerde fren pedalı bırakıldığında meydana gelen istenmeyen araç hareketlerini önlüyor. B işlev, %3 ve üzeri eğimlerde devreye girerek aracı iki saniyeliğine sabit tutarak olası kazaları engelliyor.
  • Viraj içi Aydınlatma Fonksiyonu: Direksiyon simidinin açısına göre ana farlara ek olarak sol veya sağ sis lambası aracı aktifleşerek aracın sağını veya solunu 75° açıya kadar aydınlatıyor. Bu sistem 40 km/s ve üstü hızlarda devreye giriyor.
  • Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma: Bu sistem, sürücülerin araçlarını anahtarlarını ceplerinden çıkarmadan kilitlemesini, açmasını ve çalıştırmasını sağlıyor. Sürücüler kapıyı veya bagajı açmak için ön kapı kollarına veya bagaja yaklaştıklarında araç sürücüleri tanıyor.
  • Yol Tutuş Kontrolü: Kullanılan bu sistem aracın ön lastik tutuşunu kar, çamur, kum yüzeylerine göre belirlemesini sağlıyor. Bu sayede değişken şartlara göre otomobilin en iyi şekilde yol alması sağlanıyor.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ