Otomobil Haber

Yakıt Lambasına Dikkat! Sonu Korkunç Oluyor

Yakıt lambası yandığı halde yoluna devam etmeyi alışkın haline getiren sürücüleri korkunç bir tablo bekliyor.

Yakıt Lambasına Dikkat! Sonu Korkunç Oluyor

Otomobilhaber/ÖZEL

Pek çok sürücü aracının yakıt lambasının yanmasına rağmen yoluna devam eder.  Bu alışkanlığın sürekli devam etmesi ise aracın sağlığı açısından oldukça tehlikelidir. Dolayısıyla araç sahiplerinin cebi için de…

Pek çok kişi yakıt azalınca yanan ikaz lambasını önemsemez. Hatta bu lamba yandığı zaman sürücüleri en çok endişelendiren şey ‘Acaba daha kaç km gidebilirim’ sorusudur. Yakıt lambası ile ilgili asıl korkulması gereken konu ise bundan daha büyüktür. Sürekli bun yapmanız halinde araç ciddi arızalar verebilir ve size servis yolu açılabilir.

NE TÜR ARIZALAR OLUŞABİLİR?

Şöyle ki; yakıt azaldığı halde devam ettiğiniz zaman deponun dibinde biriken pislik nedeniyle pompalar tıkanır ve enjektörlere düzgün yakıt iletilemez. Pompa tıkandığı zaman da araca yakıt üflemesinde sıkıntı olacağı için enjektör sistemi bozulabilir. Ayrıca pistonlar belli bir ayarda olduğu için bu ayara uygun miktarda yakıt gelmediğinde piston erimesi denilen arıza için de yolu açılır. Üstelik durum ‘silindirde kol çıkması’ denilen bir arızaya kadar gidebilir.

MASRAF BİNLERCE LİRAYA ÇIKIYOR

Söz konusu arızalar sonucu binlerce liralık masraf ortaya çıkabilir. Dolayısıyla yakıt lambası yandığı halde devam etmek yerine cüzzi miktarda yakıt almak hem aracınızın daha sağlıklı çalışmasını sağlar hem de aile bütçenize gelebilecek büyük bir darbeye karşı önlem olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ