Otomobil Haber


Volksagen ID.3’e Continental Desteği

Continental, Volkswagen’in yeni elektrikli modeli ID.3 için önemli parçalarını tedarik ediyor.

Volksagen ID.3’e Continental Desteği

Continental’in özel olarak geliştirdiği EcoContact 6 yaz ve ve TS 850 P kış lastikleri aşınmayı ve enerji tüketimini azaltarak ID.3’ün mümkün olan en geniş menzile ulaşmasına katkıda bulunuyor. Continental’in gelişmiş ısı yönetimi, ideal menzil sağlıyor ve ID.3 akülerin dayanıklılığını artırıyor.

Konu özelinde açıklamada bulunan Continental Yönetim Kurulu Üyesi Araç Ağı ve Bilgi İş Kolu Başkanı Helmut Matschi, “Yüksek performanslı bilgisayarımızla, VW elektrikli otomobiller tam bağlantılı zekâ ve konfor boyutu sağlayabilir. VW ve iş ortaklarımızla birlikte, tüm mobilite endüstrisinde çığır açan bir inovasyona imza atıyoruz” dedi.

Menzil konusunda iddialı

Continental, VW ID.3 modeli için özel lastikler geliştirdi. Continental, 18 ve 20 inç EcoContact 6 yaz lastiklerini, 19 inç AllSeasonContact dört mevsim lastiğini ve 18 inç WinterContact TS 850 P kış lastiklerini VW ID.3 modelinin ihtiyaçlarına göre tasarlandı. Kısmen ContiSeal teknolojisiyleüretilen bu lastikler, düşük yuvarlanma direnci ile enerji tasarrufu sağlayarak şarj döngüleri arasında ID.3’ü mümkün olan en geniş menzile ulaştırılmasına yardımcı oluyor.

Güvenlik sistemleri

Continental tarafından 200 metre üzerinde bir menzile sahip elektrikli kompakt otomobile yerleştirilmiş uzun menzilli radar, acil durum fren asistanı ve uyarlanabilir hız sabitleyici gibi ileriye dönük sürücü destek sistemleri ile güvenliği ve konforu bir araya getiriyor. Kampanalı fren ile birlikte, kazaları önlemek için gerekli olan hız -özellikle kritik durumlarda acil frenlemeye varana kadar- trafik koşullarına otomatik olarak uyarlanıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ