Otomobil Haber


Türk basketboluna Fiat’tan destek!

Fiat, Türk basketbolundaki yeni yetenekleri ortaya çıkarmak amacıyla Basketbol Gençler Ligi’ne tam destek sunuyor

Türk basketboluna Fiat’tan destek!

Türk basketboluna Fiat’tan destek!

Spora verdiği desteği sürdüren Fiat, Basketbol Gençler Ligi‘ne tam destek sunarak ‘En Değerli’ oyuncuya Fiat Egea hediye etti.

Türkiye basketbolunun geleceğinin şekillenmesinde önemli bir yere sahip olan Basketbol Gençler Ligi’nin ana sponsoru olan Fiat, yeni yeteneklerin ortaya çıkması için çalışıyor.

Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “Bu sefer de genç sporculara destek olmanın memnuniyeti içindeyiz. Gençlerin basketbol kariyerlerinde yolunu açmak üzere 2017-2018 sezonunda ilk defa hayata geçirilen Basketbol Gençler Ligi’nin Türk Basketboluna büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun, Türk basketbolundaki yeni yetenekleri ortaya çıkarmak, genç sporcuların inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmek ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Basketbol Gençler Ligi’ndeki Dörtlü Final heyecanı Fiat’ın ana sponsorluğunda gerçekleştirildi. Sinan Erdem Spor Salonu; Anadolu Efes, Banvit, Darüşşafaka Basketbol ve Fenerbahçe Doğuş takımlarının kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Basketbolseverlerin ücretsiz olarak takip ettiği müsabakaların kazananı ise Anadolu Efes oldu. Çekişmeli bir mücadeleye sahne olan Dörtlü Final’in Anadolu Efes takımının oyuncusu Yiğitcan Saybir ise ligin “en değerli oyuncusu” seçildi. Fiat, bu önemli organizasyonda “En Değerli Oyuncu” ödülüne layık görülen Yiğitcan Saybir’e Fiat Egea hediye etti.

‘Federasyon olarak çok mutluyuz’

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Basketbol Gençler Ligi’ni hayata geçirdikleri için federasyon olarak çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Sezon başı ‘Sahne Gençlerin’ sloganıyla kurduğumuz Basketbol Gençler Ligi ile profesyonelliğe geçmiş ancak çoğu zaman sahada süre bulamayan gençlerimizin rekabetçi bir ortamda kendilerini geliştirmelerini sağladık. Türk basketbolunun gelişimine katkı sağlayacağına inandığım Basketbol Gençler Ligi’nin ilk sezonunun şampiyonu Anadolu Efes’i yürekten kutluyorum. Finalin en değerli oyuncusu Yiğitcan Saybir’e Fiat Egea hediye ederek organizasyonumuza destek veren Fiat’a da teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

‘Spora ve sporcuya desteğimiz sürüyor’

Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç da konuşmasında, Türkiye’de basketbola yarım asra yakın süredir hizmet eden Tofaş Spor Kulübü’nün ana destekçisi Fiat markası olarak, uzun yıllardan bu yana, spora ve sporcuya olan desteklerinin sürdüğünü vurguladı.

Aytaç, “Bu sefer de genç sporculara destek olmanın memnuniyeti içindeyiz. Gençlerin basketbol kariyerlerinde yolunu açmak üzere 2017-2018 sezonunda ilk defa hayata geçirilen Basketbol Gençler Ligi’nin Türk Basketboluna büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz. Öncelikle sezonunun şampiyonu Anadolu Efes ve finalin en değerli oyuncusu Yiğitcan Saybir’i tebrik ediyorum.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ