Otomobil Haber

‘Trafik Sigortasında Fiyatlar Artabilir’

Zorunlu trafik sigortasında araç sahiplerini lehine bazı değişiklikler yapıldı. İSAD Onursal Başkanı Turusan Bağcı ise yetkililerin işi resmiyete dökmeleri için acele etmeleri gerektiğini ifade etti.

‘Trafik Sigortasında Fiyatlar Artabilir’

Zorunlu trafik sigortası ile ilgili yeni bir karar çıktı. Söz konusu kararın ardından sigorta poliçesindeki bazı durumlar araç sahipleri lehine değiştirildi. İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği (İSAD) Onursal Başkanı Turusan Bağcı, bu kararın ardından sigorta fiyatlarının artabileceği söyleyerek uyarıda bulundu.

milliyet.com.tr’de yer alan habere göre; herhangi bir kazada üçüncü kişilere verilen zararda doğan tazminatın sigorta teminat limiti dahilinde ödenmesi gerektiği ve bun trafik sigortası ile teminat altına alındığı hatırlatıldı. Ardından da trafik sigortasının genel şartları ve ekleri ile tanımlanan teminat içeriği dışında kalan talepler maddesi iptal edildi.

Böylece artık trafik sigortasında teminat içinde ve dışında kalan tüm hallerin tek tek yazılması gerekiyor.

‘Hızlı Davranılmalı’

Konuyla ilgili milliyet.com.tr’ye açıklamalarda bulunan İSAD ( İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği ) Onursal Başkanı Turusan Bağcı, bu kararın trafik sigortası fiyatlarında artışa neden olacağını söylerken,“Trafik Sigortası primlerinin tekrar hızla yükselmemesi için kaotik ortamın oluşmaması için, farklı tazminat hesaplamaları olmaması için konunun hızla gündeme alınması gerekiyor.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ