Otomobil Haber


Toyota Yaris’ten büyük başarı

2020 Toyota Yaris, kriterleri değişen ön bariyer çarpışma programını başarı ile geçen ilk otomobil oldu.

Toyota Yaris’ten büyük başarı

Toyota Yaris, tasarımı kadar güvenlik konusunda da iddialı geliyor. Japon markanın B segmentindeki güçlü oyuncusu, kriterleri değişen ön bariyer çarpışma programından başarılı olan ilk otomobil olarak tarihi geçti. Euro NCAP tarafından düzenlenen programdaki kriterler 1997 yılından bu yana kullanılıyordu.

Bunun yanı sıra, yeni Yaris bir başka güvenlik donanımı olan Safety Sense ile de iyi bir sonuç elde etti. Safety Sense, marka tarafından trafikte çarpışmayı önlemek için geliştirildi ve trafikte kazalardan kaçınma teknik testlerinde iyi puanların gelmesine vesile odu.

Toyota Yaris Euro NCAP Puanı

Toyota Yaris Euro NCAP puanı konusuna detaylı bir şekilde indiğimizde; otomobil yetişkin yolcu korumada yüzde 86, çocuk korumasında yüzde 81, yaya korumasında yüzde 78 ve yardımcı güvenlik ekipmanlarında yüzde 85 şeklinde başarı oranları yakalayarak testten 5 yıldızla ayrıldı.

2020 Toyota Yaris Motor Seçenekleri

Yeni Toyota Yaris, 1.5 litrelik hibrit motorun yanı sıra 1.0 litrelik 3 silindirli motorla sevelerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Hibrit motorun 115 beygire kadar çıkabildiği belirtiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Birader dedi ki:

    Yeni tasarım çok şekil olnuş

  2. Çetin dedi ki:

    Toyota sonunda şekli düzeltiyor. O neydi abi ne olduğu belirsiz tasarımlar. Mafetmişlerdi corollayı

BİR YORUM YAZ