Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

Temsa Romanya’ya 326 adet otobüs ihraç edecek

Dünyanın 66 ülkesine ihracat yapan Temsa, Romanya’da 46.5 milyon Euro’luk ihale kazandı

Temsa Romanya’ya 326 adet otobüs ihraç edecek

Temsa Romanya’ya 326 adet otobüs ihraç edecek

Temsa, Romanya İçişleri Bakanlığı’nın düzenlediği ihalede birinci olarak 46.5 milyon Euro değerinde 326 adet otobüs ihraç edecek…

Bugüne kadar dünyanın 66 ülkesinde 15 bine yakın aracı yollarda olan Temsa, Romanya için LD12 SB model otobüs üretecek.

50 yılı aşkın tecrübesiyle otobüs ve midibüs üretiminde dünyanın lider otomotiv markaları arasında yer alan TEMSA, Romanya’ya 326 adet LD12 SB model otobüs ihraç edecek. Romanya İç İşleri Bakanlığı’nın açtığı ihaleyi 46,5 milyon Euro’luk anlaşma ile kazanan TEMSA’nın otobüsleri Romen asker, güvenlik ve emniyet birimlerine hizmet verecek.

Temsa’nın pazardaki konumunu güçlendirecek

TEMSA ile Romanya İç İşleri Bakanlığı arasındaki satış protokolünün imza töreninde konuşan True Value Capital Partners temsilcisi Evren Ünver, “Avrupa, büyüme hedeflerimiz içinde oldukça önemli bir yer tutuyor. Romanya’da gerçekleştirdiğimiz bu satış, 2019 yılı Avrupa Birliği hedeflerimize hizmet edecek, TEMSA’nın pazardaki konumunu güçlendirecek. Otobüslerimiz Romanya İç İşleri Bakanlığı’nın personel taşımacılığına verimlilik, emniyet mensupları gibi son tüketicilerimize ise konfor getirecek” dedi.

Ülkemizin büyüme rakamları içinde önemli bir yer tutuyor

TEMSA CEO’su Hasan Yıldırım ise, “İhracat sadece bizim değil ülkemizin büyüme rakamları içinde de çok önemli bir yer tutuyor. Adana’da üreteceğimiz toplam 326 adet otobüsümüzü iki yıllık bir süreç içinde peyderpey Romanya’ya teslim edeceğiz. İhracat rakamlarımıza pozitif katkı yapacak bu satışımızın TEMSA’ya ve Türk otomotiv sanayine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ