Otomobil Haber

TAYSAD: Krediler en az 6 ay faizsiz olarak ötelenmeli

TAYSAD 3. Kriz Etki Araştırması yaptı. Açıklamada; kamu ve özel bankalardan kullanılan kredilerin faizsiz olarak en az 6 ay ötelenmesi gerektiği belirtildi

TAYSAD: Krediler en az 6 ay faizsiz olarak ötelenmeli

Sanayiciler sorunların çözümü için hükûmetten; mücbir sebep tanımının otomotiv tedarik sanayinin tamamını kapsayacak şekilde genişletilmesini, kamu ve özel bankalardan kullanılan kredilerin Nisan, Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarına denk gelen ödemelerinin faizsiz en az altı ay ötelenmesini

Koronavirüs (COVID-19) salgınının tedarik sanayisine olan etkilerini belirlemek için çalışmalar yürüten Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD), bu kapsamdaki Koronavirüs Etki Araştırmaları’nın üçüncüsünü düzenledi.

PANDEMİ’NİN OLUMSUZ SONUÇLARI 2-3 AY DAHA DEVAM EDECEK

Ankette; 4 Mayıs haftasından itibaren sektörde sosyal mesafeli normal çalışma düzenine geçişin artacağı ortaya çıktı. İkinci ankette dile getirilen pandeminin olumsuz sonuçlarının 2-3 ay daha devam edeceğine yönelik görüş; bu çalışmaya da yansıdı.

Katılımcıların çoğunluğu pandeminin etkilerinin Temmuz’dan önce bitmeyeceğini düşünürken, yüzde 76’sının da pandemi nedeniyle bu yıl yüzde 20’den fazla ciro kaybı beklediği belirlendi.

KULLANILAN KREDİLER FAİZSİZ OLARAK EN AZ 6 AY ÖTELENMELİ!

Ankete göre, sektör temsilcilerinin %65’i önümüzdeki dönemde nakit sıkışıklığı yaşanacağını belirtirken, bu sorunun 3 ay ya da daha uzun süre devam edeceği öngörülüyor.

Sanayiciler sorunların çözümü için hükûmetten; mücbir sebep tanımının otomotiv tedarik sanayinin tamamını kapsayacak şekilde genişletilmesini, kamu ve özel bankalardan kullanılan kredilerin Nisan, Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarına denk gelen ödemelerinin faizsiz en az altı ay ötelenmesini, KGF Desteği ve Türk Eximbank kredilerindeki ek sınırlayıcı şartların kaldırılmasını ve “Kısa Çalışma Ödeneği” şartlarında asgari ücret brüt tutarının 3 katı olarak uygulanmasını talep etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ