Otomobil Haber


TAYSAD ‘Bakım Konferansı’nın teması ‘Bakımda Robotik Uygulamalar’ oldu

TAYSAD Başkanı Kanca, “Robotik teknolojiler her geçen gün hayatımızda daha fazla yer ediniyor” dedi

TAYSAD ‘Bakım Konferansı’nın teması ‘Bakımda Robotik Uygulamalar’ oldu

TAYSAD ‘Bakım Konferansı’nın teması ‘Bakımda Robotik Uygulamalar’ oldu

Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD), ‘Bakım Konferansı’nın 5’incisini düzenledi. TAYSAD olarak her yıl önemli bir çok konferansa imza attıklarını belirten TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca, “Bakım, Türkiye’deki şirketlerde geri planda kalan bir konu… Bakımın ne kadar önemli olduğunu ve diğer birimlerle ne kadar iç içe olduğunu bu konferansı düzenleyerek göstermek istedik. Bu alanda robotik teknolojiler her geçen gün daha da hayatımızda yer ediyor ve ağırlıkları giderek artacak” dedi.

‘Mesleki eğitime destek veriyoruz’

Üretim ekipmanlarını sürekli fonksiyonel tutarak, hat duruşlarını en düşük seviyeye çekmeye çalıştıklarını belirten TAYSAD Yönetim Kurulu Üyesi Berke Ercan ise, “Sürdürülebilir iyileştirme, geliştirme çalışmalarını sürekli gerçekleştirdiğimiz, çok yüksek kalite beklentilerine cevap verdiğimiz otomotiv sektöründe, sahaya yansıyan işlerin büyük kısmını bakım bölümlerimiz gerçekleştirmektedir. Bakım Konferansımızı, otomotiv sektörünün bakım konusundaki ortak platformu haline dönüştürmek istiyoruz. Bu yılki konferansımızda otomotiv tedarik sanayi firmalarından, ana sanayiden, üniversiteler ve liselerden katılımcılarımız var. Fuaye alanında ise sektörünün lider kuruluşları ve robotik alanında uzmanlaşan firmaların stand alanları mevcut. Bu sayede, konferans katılımcılarının kendi arasındaki ilişkileri geliştirmelerine de ortam sağlamayı amaçladık. TAYSAD Bakım Konferansı, bizim her yıl bir defa yapacağımız büyük buluşmamız haline gelmeli.” diye konuştu.

Konferansta, ABB, FANUC, YASKAWA ve BARIDA firmaları, endüstriyel robot teknolojilerindeki son yenilikleri ve uygulamaları aktarırken, TAYSAD üyesi TOYOTETSU robot yatırım kararı alınırken dikkat edilmesi gerekenleri, GRUPAS ise bakım fonksiyonunda benchmark uygulamalarını dinleyicilerle paylaştı. Konferansa katılan bakım bölümü çalışanları, fuaye alınındaki standlarda da farklı ürün ve hizmet sağlayıcılarla bir araya geldi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ