Otomobil Haber


Sürücüler dikkat! Bu yollar yarın kapalı!

Yarın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıl dönümü kutlanacak. Kutlamalar nedeniyle İstanbul’da Ankara’da ve İzmir’de bazı yollar trafiğe kapalı olacak

Sürücüler dikkat! Bu yollar yarın kapalı!

Sürücüler dikkat! Bu yollar yarın kapalı!

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Zafer Haftası’nın 95’inci yıl dönümü anma törenleri nedeniyle İstanbul, Ankara ve İzmir’de bazı yollar trafiğe kapalı olacak. İl valilikleri ve emniyet müdürlükleri kapalı olacak yollar konusunda uyardı ve alternatif güzergahları duyurdu.

KUTLAMALAR İÇİN İSTANBUL’DA KAPALI OLACAK YOLLAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 30 Ağustos’ta kentte gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Buna göre, 07.00 ile 14.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak yollar şöyle:

Adnan Menderes Bulvarı (Vatan Caddesi) gidiş ve gelişler,

D-100 istikametinden Vatan Caddesi girişi,

Edirnekapı’dan Vatan Caddesi girişi,

10. Yıl Caddesi’nden Vatan Caddesi girişi,

Oğuzhan Caddesi’nden Vatan Caddesi girişi,

Sofular Caddesi’nden Vatan Caddesi girişi,

Halıcılar Caddesi’nden Vatan Caddesi girişi,

Akdeniz Caddesi’nden Vatan Caddesi’ne giriş,

Akşemsettin Caddesi’nden Vatan Caddesi’ne giriş.

Alternatif güzergahlar…

Trafik, Millet Caddesi ve Fevzipaşa Caddesi’nden alternatif güzergah olarak verilecek.

ANKARA’DA KUTLAMALAR İÇİN HANGİ YOLLAR KAPATILACAK?

Ankara Valiliğinden kapatılacak yollara ilişkin yapılan açıklamaya göre, 30 Ağustos Zafer Bayramı 95’inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 13.00’te TBMM önünden başlayarak Atatürk Bulvarı’nı takiben eski Meclis Binası önüne kadar ‘geçit töreni’ yapılacak.
Söz konusu yürüyüş ile ilgili 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 10.00’dan itibaren program sona erene kadar Ulus Meydanı, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Meydanı, Baruthane Kavşağı, Sıhhiye Meydanı, 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı, Akay Kavşağı, Genelkurmay Kavşağı ve açılan tüm cadde ve sokaklar, Atatürk Bulvarı (Ulus Meydanı’ndan Kavaklıdere-Polonya Caddesi kesişimine kadar ve ayrıca açılan tüm cadde ve sokaklar), Cumhuriyet Caddesi (Ulus Meydanı ile Talatpaşa-Hipodrom Caddesi kesişimine kadar), İstanbul Caddesi (Kazım Karabekir Caddesi kesişiminden Prof. Dr. Necmettin Erbakan Meydanı’na kadar açılan tüm cadde ve sokaklar), Çankırı Caddesi ve açılan tüm cadde ve sokaklar, Necatibey Caddesi, Sezenler Sokak, Ziya Gökalp Caddesi (15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı ile Kolej Meydanı arası ve açılan tüm cadde ve sokaklar), GMK Bulvarı (15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı ile Anadolu Meydanı arası ve açılan tüm cadde ve sokaklar), Meşrutiyet Caddesi (Atatürk Bulvarı ile Mithatpaşa Caddesi arası açılan tüm sokaklar), Olgunlar Caddesi (Atatürk Bulvarı ile Kızılırmak Caddesi arası açılan tüm sokaklar), Milli Müdafaa Caddesi ve açılan tüm cadde ve sokaklar, Dikmen Caddesi (Genel Kurmay Kavşağı ile Çetin Emeç Bulvarı kesişimi arası açılan tüm cadde ve sokaklar), İsmet İnönü Bulvarı (Akay Kavşağı ile Necatibey Caddesi arası), Esat Caddesi (Akay Kavşağı ile Atatürk Bulvarı arası alt geçit dahil Tunus Caddesi (Atatürk Bulvarı ile John F. Kennedy Caddesi arası açılan tüm sokaklar) çift yönlü olarak araç trafiğine kapatılacak.
Ayrıca 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü Anıtkabir’de yapılacak program ile ilgili saat 06.30’dan program sona erene kadar Gençlik Caddesi ve Akdeniz Caddesi ile açılan tüm cadde ve sokaklar, çift yönlü olarak araç trafiğine kapatılacak.

İZMİR’DE 30 AĞUSTOS TÖRENLERİ İÇİN KAPALI YOLLAR HANGİLERİ?

İzmir Valiliği’nden yapılan duyuruya göre; Zafer Bayramı 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 07.00 de başlayacak ve saat 24.00 ‘de sona erecek. Resmi daire ve kuruluşlara ait binalar, meskenler, özel işyerleri, cadde ve sokaklar Türk Bayrağı Kanunu’nda yazılı niteliklere uygun bayraklarla süslenecek ve gece ışıklarla aydınlatılacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı programı çerçevesinde; Konak, Atatürk Caddesinin (1. Kordon) gerekli trafik önlemleri alınarak ve acil durumlarda araç giriş-çıkışı (itfaiye, ambulans, emniyet araçlarına) sağlanacak şekilde araç trafiğine, alınan UKOME Kararı gereğince kapatılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ