Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

Subaru helikopterlerine ilk siparişi Japonya Polis Teşkilatı verdi

Subaru Corporation, BELL HELICOPTER ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında Japonya Ulusal Polis Teşkilatının (JPNA) kullanımı için SUBARU BELL 412 EPX helikopterlerinin üretimini gerçekleştirecek

Subaru helikopterlerine ilk siparişi Japonya Polis Teşkilatı verdi

Subaru helikopterlerine ilk siparişi Japonya Polis Teşkilatı verdi

Japonya Ulusal Polis Teşkilatı (JPNA), Bell Helicopter ve Subaru Corporation işbirliğiyle üretilen SUBARU BELL 412EPX helikopterini sipariş eden ilk kurum oldu.

Simetrik Sürekli Dört Çeker, yatay yerleşimli Boxer Motor ve EyeSight Önleyici Güvenlik Teknolojisi konularındaki tecrübesiyle dünyanın en güvenli otomobillerini üreten Subaru Corporation, BELL HELICOPTER ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında Japonya Ulusal Polis Teşkilatının (JPNA) kullanımı için SUBARU BELL 412 EPX helikopterlerinin üretimini gerçekleştirecek.

Bell ve Subaru geçtiğimiz yıl, Japonya Savunma Bakanlığının Yeni Genel Maksat Helikopteri Platformu olarak, ünlü Bell 412 serisinin en yeni güncellemesi olan ve BELL 412 EPI modeli üzerine geliştirilen SUBARU BELL 412EPX’in prototipini tanıtmıştı. Prototip test için 2018 Şubat ayında Savunma Bakanlığına teslim edilmişti.

Bell 412, en zorlu iklimlerde güvenilirlik konusunda dikkat çekici bir üne sahip. Çok amaçlı kabini, özel görev gereksinimlerine uyacak özellikler barındırıyor. Avustralya, Kanada, Endonezya, Japonya, Amerika Birleşik Devletleri ve Tayland hükümetlerinin operasyonlarına bu hava aracını dahil etmeleriyle birlikte Bell 412, devlet-kamu sektöründe tercih edilen çift motorlu helikopterlerden birisi olmaya devam ediyor.

BELL’in Japonya’daki operasyonları, 24 Kasım 1952’de Mainichi Press, Yomiuri Press ve Chunichi Press’e üç adet Bell 47D-1 teslim edilmesiyle başladı. Tarihsel olarak, Bell, Japonya’da kullanılmış olan ya da halen hizmette olan 1.500’den fazla helikopterin çoğunu tedarik etmiş bulunuyor.

SUBARU, 1960’lı yıllardan bu yana HU-1B / 204B’nin lisanslı üretimi için Bell ile uzun süre önce kurulmuş bir ortaklığa sahip ve Subaru – Bell işbirliği kapsamında Japonya’da UOD-1H / 204B-2, UH-1J / 205B ve Japonya Savunma Bakanlığına AH-1S dahil olmak üzere 400’den fazla helikopter üretildi.

Subaru ayrıca, Japonya Sahil Güvenliğine, Japonya Ulusal Polis Ajansına ve Japonya İtfaiye ve Afet Yardım Devlet Kurumlarına helikopter bakımı, onarımı ve revizyon desteği sunuyor.

Kara taşıtlarında olduğu kadar hava taşıtlarında da köklü bir geçmişe sahip olan Subaru Corporation aynı zamanda, Japonya’nın Aichi bölgesindeki Handa şehrinde yer alan Handa Üretim Tesisinde büyük boy çift motorlu ticari uçak Boeing 777 ile orta boy ticari uçak Boeing 787’nin orta kanat kutularını ve Japonya Savunma Bakanlığı için deniz devriye uçağı (P-1) ile kargo taşıma uçağının orta kanat kutularını üretiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ