Otomobil Haber

ŠKODA ENYAQ iV yeni bir dönem başlatıyor

ŠKODA ENYAQ iV yeni bir dönem başlatıyor

ŠKODA, tamamen yeni ENYAQ iV modelini Prag’daki online dünya prömiyeriyle tanıtarak E-Mobility stratejisinin yeni adımını attı ve marka adına yeni bir dönem başlattı. Tamamen elektrikli SUV, MEB elektrikli araç platformu üzerine yapılan ilk model oldu.

ŠKODA ENYAQ iV arkadan itiş veya dört çeker sürüş seçeneğiyle birlikte günlük kullanıma uygun oranda menziller sunacak ve tek bir şarjla 510 kilometreye kadar yol kat edebilecek. Elektrikli mimarinin getirdiği avantajlar sayesinde her ŠKODA modelinin bir özelliği olan geniş iç hacim ve pratikliği daha ileri seviyeye taşıyacak. Bu sayede OCTAVIA’ya yakın boyutlarla KODIAQ kadar geniş bir yaşam alanı sağlayacak.

ŠKODA, yeni SUV modeliyle birlikte markanın duygusal tasarım dilini Design Selections adı altında tamamen yeni bir kabin konsepti sunarak farklı opsiyonların tercih edilmesinin önünü açıyor.

Klasik bir kabinden ziyade yeni standartlara sahip Design Selections konseptini sunan ENYAQ iV, her bir Design Selection versiyonu kullanıcıları daha iyi hissettiren, doğal, sürdürülebilir materyallerin olduğu bir konsepti getiriyor. Yeni, akıllı mimari sayesinde kişiselleştirme özelliklerinin yanı sıra 10 farklı tema paketi sunuluyor. Böylece kullanıcılar kendi zevklerine özel bir kabin tercih edebiliyorlar. Bununla birlikte ENYAQ iV’nin kabininde diğer ŠKODA modellerinden daha büyük olacak şekilde 13 inç dokunmatik ekran yer alıyor. Gelişmiş bağlantı özellikleriyle yeni SUV modeli her zaman ağa bağlı kalabiliyor. Batarya şarj durumu, kabin sıcaklığı gibi temel özellikler, ŠKODA Connect uygulaması işe uzaktan yönetilebiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. nizami dedi ki:

    peugeot 2008i aldığımda da benim hayatım için yeni bir dönem başlamış oldu 😀

BİR YORUM YAZ