Otomobil Haber

Shell & Turcas’ın yeni CEO’su Emre Turanlı oldu

elix Faber’in Shell Avrupa ve Güney Afrika Tedarik ve İkmal Müdürü olarak atanmasının ardından Shell & Turcas’ın yeni CEO’su Emre Turanlı oldu

Shell & Turcas’ın yeni CEO’su Emre Turanlı oldu

Son 5 yıldır Shell & Turcas’ta CEO olarak görev yapan Felix Faber, görevini uzun yıllardır Shell bünyesinde kariyerini başarıyla sürdüren Emre Turanlı’ya devrediyor.

Shell’in uluslararası görevlendirmeleri doğrultusunda Felix Faber, Avrupa ve Güney Afrika’dan Sorumlu Shell Tedarik ve İkmal Genel Müdürü olarak atanırken, yerine 2018 yılından bu yana Avrupa ve Güney Afrika Shell Filo Çözümleri Genel Müdürü olarak görev yapan Emre Turanlı getirildi.

Felix Faber, Shell & Turcas CEO görevine 31 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek ve Emre Turanlı Shell & Turcas’ın ilk Türk CEO’su olarak atandığı yeni görevine 1 Haziran 2020 tarihinde başlayacak.

ELEKTRİKLİ ŞARJ ÜNİTELERİNİN KURULMASINA ÖNCÜLÜK ETTİ

Kariyerine 2003 yılında Shell Almanya’da Finansal Analist olarak başlayan Emre Turanlı, Almanya, İngiltere ve Türkiye’de strateji yönetimi, satış ve pazarlama alanlarında yönetici olarak görev aldı.

2014 yılının sonunda, Almanya, Avusturya ve İsviçre’yi kapsayan bölgenin, Perakende Pazarlama Direktörü olan Turanlı, bu süreçte akaryakıt dışı gelirlerin artmasını hızlandırmanın yanı sıra Shell Küresel’in yeni enerjiler stratejisi kapsamında önemli yer tutan istasyonlarda elektrikli şarj ünitelerinin kurulması, hidrojen  istasyon  ağının  geliştirilmesi gibi yenilikçi yatırımlara öncülük etti.

Turanlı, 2018 yılından bu yana Romanya, Baltık Ülkeleri, İtalya gibi önemli pazarların da dahil olduğu Güney Afrika’dan Polonya’ya kadar olan geniş bir coğrafyayı kapsayan, 21 ülkeden oluşan Shell Filo Çözümleri Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

MİLLİ SUTOPU OYUNCUSU 

Robert Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi mezuniyetinin ardından Manchester Business School’dan MBA diploması alan Emre Turanlı, Hamburg Üniversitesi’nde pazarlama alanında ziyaretçi öğretim görevlisi olarak ders veriyor. Turanlı, aynı zamanda Almanya Pazarlama Direktörleri Konseyi üyesidir. Evli ve iki çocuk babası olan Turanlı, üniversite öğrenimini tamamlayana kadar milli sutopu oyuncusu olarak Türkiye’yi dünya ve Avrupa şampiyonalarında genç takımlar düzeyinde temsil etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Sema Karagöz dedi ki:

    Tebrikler
    Gurur duydum,başarılarının devamını ve sağlıklı günler dilerim.Böyle iyi yetişmiş gençlere ülkemizin ihtiyacı var.

  2. Zennup Titiz dedi ki:

    Tebrikler Emreciğim başarılarının devamını dilerim

BİR YORUM YAZ