Otomobil Haber


Rivian’dan Avrupa Planı

ABD merkezli elektrikli araç girişimi olan ve Ford ile Amazon desteklediği Rivian, Avrupa ve Çin pazarlarına yönelik planlarını açıkladı.

Rivian’dan Avrupa Planı

Rivian, bir süre önce ABD pazarı için elektrikli SUV ve pickup model tanıtmıştı. Şirket, şimdi de Avrupa ve Çin için ise daha küçük ölçülerde araç geliştirmeyi planlıyor.

Rivian’ın kurucusu ve CEO’su R.J. Scaringe, “2022 yılında Çin ve Avrupa’da SUV modelimizin satışına başlamak istiyoruz. Fakat bu pazarlarda asıl yüksek satış adetlerini ise gelecek modellerimiz ile elde edeceğiz. Daha küçük ölçülerde ve tüketici beklentilerine uygun modeller geliştiriyoruz” dedi.

Rivian’ın yeni modellerinin SUV ve pickup model ile ortak parçaları paylaşacağını kaydeden Scaringe, “Eğer Avrupa ve Çin pazarlarını hedeflemezseniz, ciddi bir otomotiv üreticisi olamazsınız” ifadelerini kullandı.

2009 Yılında Kuruldu

Rivian, fabrikasında R1T pickup ve R1S SUV modelleri ile birlikte, Amazon için de elektrikli bir kargo aracı üretiyor. 480 kilometrelik menzili bulunan R1T ve R1S’nin ABD’de 75 bin dolardan başlayan fiyatlar ile satılacağı açıklanıyor. 2009 yılında kurulan elektrikli araç girişimi, bugüne kadar 6 milyar dolarlık yatırım aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ