Otomobil Haber


Resmen Kanıtladı! 2. El Piyasasında Büyük Düşüş

İnternet üzerinde araba satışı için açılan ilanlarda büyük bir artış olsa da 2. el araç satışları ciddi oranda düştü.

Resmen Kanıtladı! 2. El Piyasasında Büyük Düşüş

2. el otomobil fiyatlarının fahiş bir şekilde yükselmesi alıcıyı da satıcıyı da olumsuz etkiledi. Yüksek kilometreli hatta pert araçlara istenen anormal paralar yüzünden pek çok alıcı sıfır otomobile yönelirken, bazıları da araç salma planlarını erteledi. Bununla birlikte aracını değiştirmek için satışa koymak isteyenlerin de sürekli artan piyasa yüzünden gözü korktu. Hal böyle olunca 2. el araç satışları ciddi oranda düştü.

İLAN ARTTI SATIŞ DÜŞTÜ

INDICATA tarafından açıklanan verilere göre, Eylül ayında ilana çıkan araç sayısı geçen yılın aynı aynına göre yüzde 84 artarak 300 bin 946 adet oldu. Buna karşın; Eylül ayındaki 2. el araç satışları Ağustos ayına göre yüzde 15 düştü ve 191 bin 252 adede geriledi.

Öte yandan, Eylül ayında en çok C segmenti araçlar satıldı. Yaş aralığına bakıldığında ise en çok satılan araç 1-4 yaş arasında idi.

2. EL ARAÇ ŞİKAYETLERİNDE BÜYÜK ARTIŞ haberi için tıklayın

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Düşüşler bariz görünüyor , ekledigim bir kaç araç var baya düşüşte , yavaş yavaş anlayacak bu uyanık kesim öyle avantadan para kazanmanin olmadığını .

  2. Anonim dedi ki:

    Keşke ama bu ortamda bu efilasyonda altın ve bunun gibi vesayire düşmediği müttetce biraz çok zor bir vatandaş sıfır araba alamadığı için sıfır araba vergisiyle elinde ufak.birikimi varsa ayağını kesecek bir şeylere bakıyor maalesef karnı tok insanlar acın halini anlamazlar maalesef durum onu gösteriyor

  3. Anonim dedi ki:

    Yuzde yüz arttı yuzde onbese sevinmemizmi lazım

BİR YORUM YAZ