Otomobil Haber


Prometeon Tyre Group’ta atama!

Prometeon Tyre Group’ta, Global Yetenek ve Gelişim Direktörlüğü’ne Alper Tokalp atandı

Prometeon Tyre Group’ta atama!

Prometeon Tyre Group’ta atama!

Pirelli marka ticari ve endüstriyel lastiklerin üreticisi Prometeon Tyre Group’ta Grubun Global Yetenek ve Gelişim Direktörlüğü pozisyonuna Türk yönetici Alper Tokalp atandı.

Ocak 2017’den beri Prometeon Türkiye’nin İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev alan Tokalp, mevcut görevine ek olarak Grubun Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Afrika bölgelerindeki organizasyonunda tüm eğitim faaliyetleri, yetenek yönetimi ve liderlik gelişiminden sorumlu olacak.

Ayrıca, Prometeon Türkiye’de hayata geçirilen başarılı İK proje ve uygulamalarının diğer pazarlara da entegre edilmesine katkı sunacak.

Alper Tokalp kimdir?

1989 yılında Adana Anadolu Lisesi’nden mezun olan Alper Tokalp, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde yaptı. 1994 yılında Sabancı Grubu’nda kariyerine başlayan Tokalp, Grup bünyesinde farklı sektörler ve farklı fonksiyonlarda çeşitli görevler üstlendi.

2006 yılında TEMSA Global A.Ş Kurumsal Gelişim ve İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine getirilen Tokalp, 2010 yılında Coca Cola İçecek A.Ş.’ye transfer oldu. Tokalp, burada sırasıyla İnsan Kaynakları Stratejik Gelişim Direktörü, Grup Yeteneği Direktörü ve Coca Cola Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğü pozisyonlarında görev aldı.

Sabancı Üniversitesi’nde MBA derecesine sahip Tokalp, Ocak 2017’den bu yana Prometeon Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürütmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ