Otomobil Haber


Peugeot’nun aslanı daha yüksek sesle kükrüyor!

Dünyanın en eski otomotiv markası PEUGEOT, yeni bir logo ile kişiliğini ve karakterini yeniden tanımlıyor. Tarihinde yeni bir sayfa açıyor

Peugeot’nun aslanı daha yüksek sesle kükrüyor!

Peugeot aslanı daha yüksek sesle kükrüyor

Fransız otomotiv devi Peugeot, 25 Şubat 2021 tarihi itibarıyla logosunu değiştirdiğini açıkladı… Yeni logo; ihtişamlı bir aslan başıyla tasarlanmış yeni bir arma…

Peugeot Türkiye’den yeni logoyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

PEUGEOT, 1850 yılından bu yana, hepsi de aslan amblemini taşıyan 10 farklı logoya sahip oldu. Bugün ise PEUGEOT markasının küresel tasarım stüdyosu PEUGEOT Design Lab tarafından tasarlanan daha akıcı, daha kaliteli ve daha zarif 11. versiyon tanıtıldı.

2021’e hızlı girdi

2010 yılında tanıtılan mevcut logo, markanın sınıf atlama stratejisini desteklemek adına değiştirildi.

Son 10 yılda modellerini tamamen elden geçirerek ürün gamını yenileyen PEUGEOT, yeni ve modern ürünlerini tamamlamak için logosunu yeniden tasarladı.

2021 yılına hızlı başlayan PEUGEOT, yeni PEUGEOT 308, yeni bir web sitesi ve STELLANTIS’in devreye girmesine sahne oldu.

PEUGEOT, zamana ayak uyduran bir marka. Hatta zamanının bir adım önünde hareket ederek, yeniliklere hızla ayak uyduruyor, değişimleri öngörüyor ve yeni mobilite çözümlerinin önünü açıyor.

PEUGEOT; endüstriyel, teknolojik, politik, sosyal, dijital ve şimdi de çevresel olmak üzere tüm devrimleri yaşadı. Enerji geçişi ve sıfır-karbon sürdürülebilir bir gelecek için marka stratejisinin merkezinde yer alıyor.

Tüm bunlar PEUGEOT’nun DNA’sını oluşturuyor.

Güçlü ve içgüdüsel bir marka

Logo üzerindeki amblem, aslan, aynı zamanda güçlü ve içgüdüsel bir marka olmayı yansıtıyor.

Bu, PEUGEOT’yu zamansız bir marka yapıyor, geçmiş ile gelecek arasında bir bağ kuruyor.

Son 10 yılda, tüm ürün gamı yenilendi ve sınıf atladı. Bunun yansıması olarak 2021 yılında PEUGEOT e-Expert ve 2019 yılında Partner ile “Yılın Uluslararası Ticari Aracı” ve üç kere “Yılın Otomobili” (2014 yılında PEUGEOT 308, 2017 yılında PEUGEOT SUV 3008 ve 2020 yılında PEUGEOT 208) seçilerek başarısını perçinledi. Hepsinden önemlisi, hem binek otomobiller hem de hafif ticari araçlarıyla elektrikli bir ürün gamı oluşturdu.

Yeni logo, PEUGEOT’nun dün ne anlama geldiğini, PEUGEOT’nun bugün ne anlama geldiğini ve PEUGEOT’nun yarın ne anlama geleceğini somutlaştırıyor.

Aidiyetin ve tanınmanın ayırt edici sembolü

Aslan figüründeki bu yeni arma her zaman markanın bir parçası oldu ve PEUGEOT markasının değerlerini gururla yansıtıyor. Bu logo ölümsüz olacak şekilde tasarlandı. Bu logo ölümsüzlüğü, evrenselliği ve çok kültürlü bir kimlik biçimini ifade ediyor. Aidiyetin, tanınmanın ayırt edici bir sembolü.

Prestij, güven, uzun ömür ve soy ile eş anlamlı. Yeni görsel kimliğiyle, PEUGEOT geçmişi ultra-modernlikle birleştiriyor.

PEUGEOT, bu arma ile yeni pazarları fethetmek, uluslararası büyümesini hızlandırmak, Fransız zarafetinin yanı sıra Fransız tasarımını ve bilgi birikimini buralara ulaştırmak için yola çıkıyor.

PEUGEOT kendi tarihinde yeni bir sayfa açıyor. Yeni bir çağ başlatıyor.

Ve müşterilerine yeni bir taahhütte bulunuyor: onunla geçirdikleri zamanı kaliteli zamana dönüştürmek.

Aslında yeni PEUGEOT kimliğini deneyimlemek, iki deneyimi bir arada yaşamaktır:

Birincisi, şu an için yaşamak. Sürekli daha hızlı dönen bir dünyada, ‘zaman’ en nadide, en değerli varlıklardan biri haline geldi.

PEUGEOT, anı yaşamak isteyenlere yaşadığı andan gerçekten keyif almayı ve sunduğu her şeyden yararlanma fırsatı sunuyor.

Aynı zamanda her şey dahil kaliteli bir deneyime sahip olmak.

Araçlar, yetkili satıcılar, ilgili ürünler, web siteleri, iletişim,… Tüm bunlar tek, tutarlı ve işlevsel bir sistem içinde kurgulanan temas noktaları.

Web sitesi ise artık tüm bu deneyiminin bir parçası ve ‘çevrimiçi satış noktası’ haline geliyor. Sade, etkili, içgüdüsel, sürükleyici, son derece görsel, dinamik ve iş odaklı, mükemmel akıcı bir satış deneyimi sunuyor. Bir PEUGEOT yetkili satıcısında yapılabilecek her şeyi çevrimiçi olarak yapma imkanı sunuyor: keşif, yapılandırma, satış, sözleşmeler, finansman, takas, vb.

PEUGEOT ile çevrimiçi geçirilen zamanlar, faydalı, verimli, kaliteli ve keyifli anlar haline geliyor.

Bu nedenle, web sitesi ve yetkili satıcılar birbirini tamamlıyor ve PEUGEOT ile geçirilen zamanın kalitesini artırıyor. Çok kıymetli olan ve akıp giden zamanın.

PEUGEOT 10 yıl içerisindeki ilk marka kampanyasını üretti: THE LIONS OF OUR TIME.

Bu pozitif uluslararası kampanya ile PEUGEOT hem müşterilerini, hem de müşterisi olmayanları birleştiriyor. Marka yeni bir evrensel alan yakalıyor: zaman. Her yaştan, kültürden ve geçmişe sahip kişileri kutluyor. Onlar, artık çok fazla güç veya para arayışı içinde olmayan, ama daha çok kaliteli zaman arayışı içinde olan “LIONS OF OUR TIME”.

Bu arma, sadece görsel kimlikle sınırlı olmayan bir marka ekosisteminin yolunu açıyor. Derin bir değişimi beraberinde getiriyor. Duruşta bir değişim; yeni bir ruh hali; yeni bir yaşam tarzı.

PEUGEOT, mevcut ve gelecekteki müşterilerine tüm gereksinimlerini karşılayan bir marka sunmayı hedefliyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  peugeot bu yılda çok iyi işler yapacağım diyor adeta her konuda yenilikle çıkıyor karşımıza

 2. Anonim dedi ki:

  Yeni tasarlanan logo bence peugeot’un bu yıl oldukça iddalı olacağının bir kanıtı diye düşünüyorum

 3. Anonim dedi ki:

  Yeni marka kimliğini gerçekten çok beğendim tasarımı peugeot’un bu yıl güzel işlere imza atacağının habercisi

 4. Anonim dedi ki:

  yeni logo ilk defa 308 modelinde görüldü ve gerçekten çok güzel duruyor

BİR YORUM YAZ