Otomobil Haber

Peugeot Türkiye pazar payını artırdı | Nisan ayının pazar lideri Peugeot

Peugeot Türkiye, Nisan ayında gerçekleştirdiği 3.960 adet satış ile pazar payını bir önceki aya göre dokuz puan artırarak yüzde 15’e çıkardı ve markalar sıralamasında beş basamak yükselerek birinci sıraya ulaştı

Peugeot Türkiye pazar payını artırdı | Nisan ayının pazar lideri Peugeot

Nisan ayında gerçekleşen 3.347 adet SUV satışı ile yüzde 42 pay alarak toplam SUV segmentinin en çok satan markası yine Peugeot oldu.

Peugeot Türkiye, Ocak ayından Nisan ayı sonuna kadar gerçekleştirdiği toplam 7.142 adet SUV satışı ile 2020 Ocak – Nisan toplam SUV’deki liderliğini de devam ettirdi.

Türkiye’de satışa sunulduğundan beri yüksek talep gören, modern otomobil teknolojilerinin tüm gereksinimlerini karşılayan yeni SUV 2008 modeli Nisan ayındaki 1.351 adetlik satış ile B-SUV segmentinin lideri olurken, Ocak – Nisan arasında gerçekleştirdiği 2.224 adetlik toplam satış ile de B-SUV segmentinde liderlik koltuğuna oturdu.

AMİRAL GEMİSİ 3008

Sene başından beri toplam 4.423 adet satılan markanın amiral gemisi SUV 3008 modeli Nisan ayındaki 1.882 adetlik satışı ile C-SUV segmentindeki liderliğini korumaya devam etti. Benzersiz sürüş keyfi ile beğeni toplayan ve 2020 yılında toplam 495 adet satılan SUV 5008 modeli ise Nisan ayındaki 114 adetlik satışı ile Nisan ayında D-SUV segmentinin lideri oldu.

DARALAN PAZARIN BÜYÜYEN MARKASI

Nisan ayında, hem dijital kanallarda hem de showroom’larda iletişime geçilen toplam müşteri temas sayısında tarihinin en yüksek sayısına ulaşan Peugeot Türkiye, Nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 47 oranında daralarak 26.457 adet ile tamamlanan Türkiye toplam pazarındaki satışlarını bir önceki aya göre yüzde 30 oranında artırarak 3 bin 960 adet satış ile büyük başarı gösterdi.

EN YÜKSEK DİJİTAL TALEP ADEDİNE ULAŞILDI

Nisan ayında bugüne kadarki en yüksek dijital talep adedini alan Peugeot Türkiye‘nin satışını gerçekleştirdiği birçok otomobilin tanıtımı, kredi ve satış süreçleri dijital sistemler üzerinden gerçekleştirildi ve isteyen Peugeot severlerin araçları evlerine teslim edildi.

PEUGEOT TÜRKİYE EKİBİ, BAYİ TEŞKİLATI VE DİJİTAL AJANSLARIN KENETLENMESİ BAŞARIYI GETİRDİ

Alınan bu sonuçta Peugeot Türkiye ekibinin, bayi teşkilatının, medya ve dijital ajanslarının birbirine kenetlenmesinin, başarıya ve değişime inanmasının büyük etken olduğunu belirten Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, ‘‘Pazardaki tüm olumsuzluklara rağmen kendimize ve teşkilatımıza güvendik; birçok markanın alamayacağı riskleri alarak isabetli bir planlama yaptık, tamamının satılacağını taahhüt ederek yüksek adette ve farklı donanıma sahip otomobilleri Avrupa’dan getirdik, hızlı bir şekilde yeni ürün gamı ile ilgili satış ekiplerimize eğitim verdik ve değişime çok hızlı ayak uyduran bayi teşkilatımız, bayi çalışanlarımız ve tüm stratejik iş ortaklarımız ile bu sonuca ulaştık. Perakende tarafında ciddi bir takım çalışması içinde bu başarıya ulaşırken; kurumsal satış ekibimiz de portföydeki tüm potansiyel müşterilerimizi yoğun bir şekilde tarayarak, ciddi bir satış gerçekleştirdi. Hem Peugeot Türkiye çalışanları hem de büyük bir kısmı evden çalışan bayi çalışanları ortamın getirdiği çeşitli zorluklara rağmen büyük bir gayret göstererek bu başarıyı elde ettiler’’ dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. kaplan dedi ki:

  peugeotun bu hizmetinin karşılığını alacağını biliyordum 😀

 2. alper dedi ki:

  gerçekten iyi başarı bu zamanda bu satış tebrikler peugeot

 3. ali dedi ki:

  daralan pazarda bile iyi bir satış rakiplere göre

 4. caner dedi ki:

  bu şartlarda inanılmaz başarı kutlarım peugeot yu

 5. erhan dedi ki:

  pazardaki koşullar peugeot yu sarsmadı gibi görünüyor

 6. umut dedi ki:

  piyasa bu kadar kötüyken bu başarı takdirlik

 7. gökhan dedi ki:

  adamlar bütün arabaları satmış bu durum peugeot severlere yaradı

 8. mura dedi ki:

  sektörün genel olarak zorlandığı bu dönem peugeot için güzel geçmiş görünüyor

 9. ekrem dedi ki:

  bu dönemi iyi değerlendirdi peugeot

 10. cem dedi ki:

  korona dönemi bir peugeot ya yaradı

BİR YORUM YAZ