Otomobil Haber

Petlas randevulu sistemle kış lastiklerini değiştiriyor

PETLAS bayilerinde randevulu hizmetle sosyal mesafeyi koruyarak yaz lastiğine geçiş yapılabiliyor

Petlas randevulu sistemle kış lastiklerini değiştiriyor

Türkiye’nin yerli sermayeli lastik şirketi Petlas, virüs salgını nedeniyle yapılamayan lastik değişimleriyle ilgili açıklama yaptı.

Petlas, randevulu sistemle bayilerinde sosyal mesafeyi koruyarak yaz lastiğine geçiş yapmaya başladı…

Kış aylarını geride bırakıp bahara girdiğimiz bugünlerde, COVID-19 Pandemisine karşı alınan önlemlerde de yeni bir dönem de başlıyor. Bu dönemde ülkemizde de yeni normale geçiş planları ortaya konuyor.

SÜRÜŞ GÜVENLİĞİ İÇİN DEĞİŞİM ŞART

Gerek havaların ısınması, gerek araç kullanımında yaşanmaya başlayan artış, gündemde çok fazla yer etmeyen, ancak sürüş güvenliği için önem taşıyan kış lastiklerinin değiştirilmesi konusunun ön plana çıkmasına neden oluyor.

Yetkililerin evde kal çağrılarının ardından; yeni normale kademeli geçiş sürecini açıkladığı şu günlerde, otomobil sürücüleri de kış lastiklerinin değişiminin ertelenip ertelenemeyeceği konusunu sıklıkla dile getiriyor.

Ülkemizin yerli sermayeli sanayi gücü AKO Grup bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin lastiği PETLAS, sürücülerin bu konudaki sorularını uzman görüşüyle yanıtlıyor.

HAVALAR ISININCA KIŞ LASTİKLERİNİN FREN MESAFESİ ARTIYOR

AKO Grup Pazarlama Müdürü Erkal Özürün, “Son yıllarda bilinçlendirme kampanyaları ve trafik kontrolleri sayesinde ülkemizde kış lastiği kullanımında belirli bir noktaya gelindi. Ancak, yaz aylarına girerken, sıcak havalarda kullanıma uygun olmayan kış lastiklerinin değişimi, yazın kış lastiği kullanılmaması da aynı şekilde kritik bir önem arz ediyor. Bu ihmal edilmemesi gereken bir konudur” dedi.

Kış lastiği resmi uygulamasının Nisan ayı başında sona erdiğini hatırlatan Erkal Özürün, “7 derece sıcaklığın altında kullanım için tasarlanan ve üretilen kış lastikleri, sıcak havalarda istenilen performansı sergilemekten uzak kalıyor. Havalar ısınınca kış lastiklerinin fren mesafesi artıyor, yol tutuş performansı azalıyor ve hatta aracınızın yakıt tüketimini bile artırıyor; çünkü kış lastiklerinin bileşiği 7 derecenin altındaki sıcaklıklar için tasarlanmıştır. Bunun fren mesafesi ve dolayısıyla güvenlik üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Ayrıca, kış lastikleri mevcut yol koşullarında daha hızlı aşınır ve sürüş konforunu azaltır” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. metin dedi ki:

    bu ara internetten işlerimi halletmeyi çok seviyorum peugeot aracımla ilgili de işlerimi internetten hallettim sıra tabi ki lastiklere geldi 😀

BİR YORUM YAZ