Otomobil Haber


Pazarın büyüklüğünü gören Letgo, oto+ ile ‘İkinci El’e giriş yaptı

İkinci el ürün satış platformu Letgo, ikinci el araç alım ve satış işine giriş yaptı

Pazarın büyüklüğünü gören Letgo, oto+ ile ‘İkinci El’e giriş yaptı

Letgo, oto+  ile ‘İkinci El’e giriş yaptı

Türkiye’nin önde gelen ikinci el ürün satış platformu Letgo, oto+ ile ikinci el araç alım ve satışı işine giriş yaptı.

İkinci el ürün satış platformu Letgo, yeni çalışmalarının tanıtımı dolayısıyla online basın toplantısı düzenledi.

Letgo Genel Müdürü Onur Kavak ve sunucu Alp Kırşan’ın online olarak basının karşısına geçtiği toplantıda yeni projeyle ilgili açıklamaların yanı sıra gazetecilerin soruları da cevaplandı.

Türkiye’nin ikinci el pazarının çok büyük olduğunu belirten Letgo Genel Müdürü Onur Kavak, kendilerinin de oto+ ile bu pazarda yer almaya karar verdiklerini söyledi.

Geçen yıl itibarıyla Türkiye’de 6.5 milyon adet ikinci el otomobilin satıldığını belirten Kavak, “Bu çok büyük bir rakam ve biz de bu konuda eksiksiz bir hizmet verme düşüncesiyle bu yatırıma giriştik.” dedi.

Yeni yatırımları oto+ ile ilgili bilgi veren Letgo Genel Müdürü Onur Kavak, şunları söyledi: “Araçlarını bize satmak isteyen müşterilerimiz, öncelikle online olarak araç bilgilerini giriyorlar. Biz de bir ön teklif sunuyoruz. Kabul ederlerse, davet edip, araçlarına ekspertiz yapıyoruz. Ardından da son teklifimizi sunuyoruz. Müşterimiz kabul ederse, satışı gerçekleştirip, parasını ödüyoruz. Tüm bu işlemler saatler içerisinde gerçekleşiyor.”

Şimdilik 8 yaş ve 160 bin kilometreye kadar araçları alıp, sattıklarını ifade eden Kavak, sattıkları tüm araçlara 12 ay, 20 bin kilometre garanti sunduklarını ve 14 gün de ücretsiz değişim imkanı sunduklarını söyledi.

Toplantıda verilen bilgiye göre; İlk merkez Maslak’ta açıldı. İstanbul genelinde açılacak merkezlerden sonraki hedef ise diğer büyük şehirler ve sonrasında tüm 81 ile yayılacak bir hizmet vermek planlanıyor…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ