Otomobil Haber

Oyak Renault ve Hyundai Assan da üretime ara verdi

Oyak Renault, 26 Mart 2020 tarihi itibarıyla üretime ara verdiğini açıklarken, Hyundai Assan ise 27 Mart – 13 Nisan tarihlerinde üretim yapmayacak!

Oyak Renault ve Hyundai Assan da üretime ara verdi

Dünyayı saran koronavirüs (Covid-19) tehdidi sürerken, birçok otomotiv şirketi de üretime ara vermek zorunda kalmıştı.

Toyota Adapazarı’nda, Ford Otosan, Eskişehir ve Kocaeli, Honda İzmit’te, Fiat da Bursa’daki fabrikalarında üretimi durdurmuştu.

Dün itibarıyla da Oyak Renault, Hyundai Assan ve Pirelli Türkiye de üretime ara verme kararı aldı.

Şirketler üretimi durdurduğunu yazılı açıklamayla yaptılar.

Açıklamalar şöyle:

 

OYAK RENAULT ÜRETİME GEÇİCİ BİR SÜRE ARA VERİYOR

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları olarak, tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili gelişmeleri uzun bir süredir yakından takip ediyoruz.

Her zaman önceliğimiz olan çalışan sağlığını göz önüne alarak, T.C Sağlık Bakanlığı’nın yönergeleri doğrultusunda önleyici tedbir ve uygulamaları bugüne kadar devreye aldık; almaya da devam ediyoruz.

Global tedarik zincirinde yaşanan aksamaları da dikkate alarak Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’ndaki faaliyetlerimizin büyük bir kısmına 26 Mart 2020 tarihi itibariyle kademeli olarak geçici bir süre ara veriyoruz.

Bu süre zarfında, Oyak Renault yönetimi, virüsün yayılmasının önlenmesine yönelik olarak Sağlık Bakanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan tavsiyeler doğrultusunda, çalışanlarını evlerinde kalmaya, ulusal ve yerel makamların talimatlarına uymaya çağırmaktadır.

Üretime yeniden başlama tarihi ülkedeki ve dünyadaki gelişmelere göre Oyak Renault ve Groupe Renault kararları doğrultusunda paylaşılacaktır.

Oyak Renault iş paydaşları, faaliyetler ve üretimin yeniden başlatılmasıyla ilgili tüm önemli gelişmeler hakkında Oyak Renault web sitesi: www.oyak-renault.com  üzerinden bilgilendirilecektir.

 

HYUNDAI ASSAN PLANLI OLARAK ÜRETİME ARA VERİYOR

Hyundai Assan İzmit fabrikası, 27 Mart-13 Nisan tarihleri arasında planlı duruş gerçekleştirecek.

Covid-19 virüsünün yayılma riskine karşılık çalışanların sağlığı için gerekli tüm tedbirler alınıyor.

Küresel salgın olarak tanımlanan Coronavirus (COVID-19) hastalığının ülkemizi de etkilemesi sonucu, Hyundai Assan da çalışanlarının, ailelerinin ve tüm müşterilerinin sağlığına yönelik gerekli tüm tedbirleri alıyor. Bu kapsamda, 1 Nisan tarihi olarak planlanan üretime ara verilmesi, salgın riski nedeniyle öne çekilerek 27 Mart – 13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Hyundai Assan, Covid-19’un ülkemizde görülmesinden sonra, Sağlık Bakanlığı’nın virüsün salgın haline gelmemesi yönündeki tavsiyeleri doğrultusunda çalışanları, aileleri ve toplum sağlığını desteklemek için gerekli tüm tedbirleri almaya devam edecek.

Hyundai Assan, kurumsal bir değer olarak en üst düzeyde hassasiyet gösterdiği çalışanları ve ailelerinin sağlığı için ilerleyen dönemlerde de mevcut durumları değerlendirerek gerekli tüm aksiyonları almaya devam edecek.

 

PİRELLİ DE ÜRETİMİ DURDURDU

Pirelli Türkiye olarak, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisi ile ilgili gelişmeleri T.C. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere yetkili kuruluşların kamuoyuyla paylaştığı açıklamalara paralel olarak çok yakından takip etmeye devam ediyoruz.

Yaşanan son gelişmeler çerçevesinde, 1 – 12 Nisan tarihleri arasında İzmit’teki üretim operasyonlarımıza ara verilmesi kararlaştırılmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ali dedi ki:

    peugeot da üretime ara vermiştir herhalde umarım kötü etkilenmezler

BİR YORUM YAZ