Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

Otomotivde büyük kayıp: Ercan Tezer vefat etti!

Ercan Tezer, 6 Temmuz Cumartesi günü (bugün) Karacaahmet Şakirin Camii’nde kılınacak ikindi namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek

Otomotivde büyük kayıp: Ercan Tezer vefat etti!

Otomotivde büyük kayıp: Ercan Tezer vefat etti!

23 yıl aralıksız olarak Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) Genel Sekreterlik görevini yürüten Prof. Dr. Ercan Tezer vefat etti…

Prof.Dr. Ercan Tezer, 1960 yılında Ankara Üniversitesi’nden mezun oldu ve aynı üniversitenin tarım makineleri bölümünde akademik çalışmalarını tamamladı. 1969–1983 yılları arasında Çukurova Üniversitesinde aynı bilim dalında Bölüm Başkanlığı ve akademik görevlerini sürdürdü. Dekanlık ve Rektör Yardımcılığı gibi görevlerle de geçen Üniversitelerdeki 23 yıllık hizmetten sonra 1983 yılında ayrılarak otomotiv sanayine geçti.

1983–1990 yılları arasında Ford Traktör fabrikasında Genel Müdür ve Daimler Benz Türkiye’de Pazarlama Direktörü olarak çalışan Prof.Dr. Ercan Tezer, 1992 yılında Otomotiv Sanayi Derneği’nde göreve başladı.

Prof. Dr. Ercan Tezer otomotiv sanayimizi ilgilendiren birçok alanda stratejik rapor çalışmalarında doğrudan yer aldı.

Prof. Dr. Tezer, 2005 yılında da 2 yıl için, OSD’yi temsil ettiği (OICA) Uluslararası Otomotiv Sanayii Birliği’nde Başkan Yardımcısı görevine seçildi.

Prof. Tezer 2011 yılında yeniden bu kere 3 yıllık süre için OICA Başkan Yardımcılığına seçilmişti Otomotiv Sanayi Derneği’ndeki 23 yıllık görevinin ardından Prof. Dr. Ercan Tezer 17 Şubat 2015 tarihinde emekli olmuştu.

Otomotiv Sanayi Derneği’ndeki 23 yıllık görevinin ardından Prof. Dr. Ercan Tezer, 17 Şubat 2015 tarihinde emekli olmuştu.

Otomobilhaber.com.tr Ailesi olarak, sektörün sevilen ismi Ercan Tezer’e Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyoruz…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ