Otomobil Haber


OSS’nin 2020 hedefi 6.5 milyar dolar

Satış Sonrası Sektörünün gündemi Automechanika İstanbul’da beliriyor

OSS’nin 2020 hedefi 6.5 milyar dolar

OSS’nin 2020 hedefi 6.5 milyar dolar

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS) ile Automechanika’nın organize ettiği TÜYAP Beylikdüzü’nde gerçekleşen Automechanika İstanbul tüm hızıyla sürüyor.

OSS Derneği ve Automechanika arasındaki işbirliğinin güçlenerek arttığını belirten OSS Başkanı Rıza Şahin, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sadece yüksek üye katılımımızla değil, aynı zamanda Automechanika Istanbul’da düzenlediğimiz konferans ile de fuarın vazgeçilmezi haline geldik. Hepimiz için büyük önem taşıyan bu fuarı sektörümüzün bayramı olarak nitelendiriyor ve herkesi bayramlaşmaya davet ediyorum. Türk ve Avrupa endüstrilerini bir araya getiren Automechanika Istanbul, Türkiye için olduğu kadar çevre ülkeler için de önemli bir buluşma platformudur. Derneğimiz, bu yıl 59 üyesi ile katılım sağladı ve fuarın yerli katılımının %20’sine yakınını oluşturdu.”

Fuardan sonra sektör canlanacak

Fuar sonrası sektördeki canlılığın artacağını anlatan Şahin, “Özellikle 2020’de gerçekleşmesi beklenen 6,5 Milyar dolar Pazar büyüklüğüne erişmek için bir an önce silkinerek durgunluğu geride bırakmamız gerekiyor.” dedi.

‘Karar verici mercileri göreve davet ediyoruz’

Türkiye’deki hedeflerinin ardından konuşmasına Avrupa’nın gündemi ile devam eden OSS Başkanı Rıza Şahin şunları söyledi; “Avrupa’nın gündeminde FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) tarafından yayınlanan rapor var. Bu rapora göre araç üreticilerinin arka plan veri erişim modelleri, Avrupa’da 2030 yılına kadar sürücülere ve otomotiv satış sonrasındaki firmalara toplam 65 milyar Euro gibi büyük bir maliyet yükü oluşturacak. Avrupa’daki bağımsız otomotiv satış sonrası operatörleri için 33 milyar Euro’luk zarara, sürücüler için ise 32 milyar Euro ek maliyete neden olacak. Bu durumlar ülkemizde yaşanmadan önce tüm karar verici mercileri bu önemli konuyu gündemlerine dahil etmeye davet ediyoruz. “

İstanbul TÜYAP Beylikdüzü’nde gerçekleşen Automechanika İstanbul, 7 Nisan Pazar gününe kadar açık olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ