Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

Opel’in İzmir’deki arazisi PSA’nın yedek parça deposu olacak

Opel’in İzmir Torbalı’daki arazisine Volkswagen’in fabrika kuracağı söylentileri artınca PSA Grubu’ndan açıklama geldi: O araziyi parça deposu yapacağız…

Opel’in İzmir’deki arazisi PSA’nın yedek parça deposu olacak

Opel’in İzmir’deki arazisi PSA’nın yedek parça deposu olacak

PSA Grubu, Opel‘in 2001 krizinde üretimi durdurduğu İzmir Torbalı’daki fabrika arazisini stratejik yedek parça dağıtım deposu yapacağını açıkladı.

Son günlerde Volkswagen‘in Torbalı’daki araziye fabrika kuracağı yönünde çıkan haberlerin artması üzerine Opel’i geçen yıl çatısı altına alan PSA Grubu’ndan bir açıklama geldi…

Groupe PSA, sahibi olduğu Opel markasının İzmir’in Torbalı ilçesinde yer alan arazisine yatırım yapacağını açıkladı. Opel’in Torbalı arazisini Groupe PSA’nın Avrupa’daki stratejik yedek parça dağıtım deposu haline getirmeyi planladıklarını belirten Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, projenin detayları netleştiğinde ayrıca duyurusunu yapacaklarını söyledi.

‘Arazi bizim, yedek parça deposu yapacağız’

1990 yılında devreye alınan ve 2000 yılında kapanan Opel tesisini tüm Groupe PSA markaları için stratejik bir yedek parça deposu haline getirmek istediklerini söyleyen Cornuaille, “Groupe PSA, Türk ekonomisine ve pazarına inanıyor. Sahibi olduğumuz Peugeot, Citroën, DS ve Opel markalarıyla birlikte yatırımlarımıza ve büyümeye devam edeceğiz. Opel’in Torbalı arazisine gerçekleştirmeyi planladığımız proje ile de bu bakış açımızın ne kadar arkasında olduğumuzu doğruluyoruz.” dedi.

Torbalı arazisinin Groupe PSA’ya ait olduğunu belirten Cornuaille, Opel’in bu araziye başka bir marka tarafından fabrika yatırımı yapılmasıyla ilgili herhangi bir müzakeresinin olmadığının da altını çizdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ