Otomobil Haber


Opel, IntelliLux LED Matrix far teknolojisiyle rakiplerinden ayrışıyor

Akıllı farlar karanlıkta sürüşü daha güvenli ve daha konforlu hale getiriyor. Otomobil, aydınlatmalı şehir yollarından çıkar çıkmaz, matrix farlar otomatik olarak uzun far moduna geçiyor ve otomobilin otoban, kırsal yollar veya viraj gibi sürüş koşullarına bağlı olarak ışık huzmesinin menzilini ve dağılımını sürekli olarak uyarlıyor

Opel, IntelliLux LED Matrix far teknolojisiyle rakiplerinden ayrışıyor

Aydınlatma Teknolojileri Sihirbazı Opel IntelliLux LED® Matrix Farlar

Alman otomotiv devi Opel‘in IntelliLux LED  Matrix Far teknolojisiyle rakiplerinden ayrıştığı bildirildi…

Opel’den yapılan yazılı açıklamaya göre;

Opel; Corsa, Astra, Insignia ve yeni Mokka’da uyarlanabilir IntelliLux LED® far teknolojisi ile rakiplerinden ayrışıyor. LED farlar Opel’in birçok modelinde standart olarak sunuluyor ve enerji tasarruflu LED farlar otomobillerin verimliliğini daha da artırıyor.

Özellikle kış aylarıyla birlikte gün ışığından daha az yararlanıyoruz, havalar daha erken kararıyor. Neyse ki Corsa’dan, Astra’ya ve Opel ailesinin amiral gemisi Insignia’ya kadar Opel modelleri IntelliLux LED® matrix farlarla donatılıyor ve böylece Opel sürücüleri her daim ideal aydınlatılmış yollarda sürüş yapıyor.

Parlamayan teknolojik farlar

Yeni Opel Mokka ve tamamen elektrikli Opel Mokka-e, söz konusu teknolojiye sahip, uyarlanabilir, parlamayan IntelliLux LED® matrix farlarla donatılan en yeni model olarak öne çıkıyor.

Ayrıca Opel Grandland X ve yeni Opel Crossland örneğinde olduğu gibi çoğu Opel binek otomobilinde otomatik fonksiyona sahip tam LED farlar sunuluyor. Geleneksel aydınlatma sistemleriyle kıyaslandığında LED farlar sadece daha yüksek aydınlatma performansı sunmakla kalmıyor aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayarak CO2 emisyonlarını azaltmaya katkı sağlıyor.

Gündüz gibi aydınlık

IntelliLux LED® matrix farlar, daha aydınlık ve daha güçlü olduğundan xenon veya geleneksel aydınlatma sistemlerine kıyasla sürücüye çok daha üstün bir aydınlatma performansı sunuyor. Akıllı farlar karanlıkta sürüşü daha güvenli ve daha konforlu hale getiriyor. Otomobil, aydınlatmalı şehir yollarından çıkar çıkmaz, matrix farlar otomatik olarak uzun far moduna geçiyor ve otomobilin otoban, kırsal yollar veya viraj gibi sürüş koşullarına bağlı olarak ışık huzmesinin menzilini ve dağılımını sürekli olarak uyarlıyor. LED segmentleri büyük bir hızla ve otomatik olarak mevcut sürüş koşullarına uyum sağlıyor. Bağımsız LED’ler milisaniyeler içinde kapanıyor ve karşıdan gelen sürücünün gözünde parlama yapmadan geceyi gündüze çeviriyor.

Far başına 84 adet LED hücresi

Opel Insignia’daki uyarlanabilir IntelliLux LED® piksel farlar, far başına 84 adet olmak üzere toplam 168 LED hücresinden oluşuyor. Çok kısa sürelerde reaksiyon gösteren çok sayıda LED hücresi sayesinde kusursuz bir uyarlama sağlanıyor. Karşıdan gelen veya önde gitmekte olan araçlar yolu aydınlatan ışık demetinden perdeleniyor.

Viraja göre aydınlatma sağlıyor

Pixel Light özellikle daha da gelişmiş bir otoyol fonksiyonu sunuyor. Örneğin sol virajlarda yolun sol tarafına doğru aydınlatma alanını güçlendirerek sürücünün sürüş yönünü daha iyi görmesini sağlarken, yol kenarındaki trafik işaretlerini görmesi için ise yolun sağ tarafında yeterli aydınlatma sağlamaya devam ediyor. Sistem sağ virajlarda ise karşıdan gelen sürücünün gözünde parlama yapmaması için ışık yoğunluğunu sağa doğru odaklıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ