Opel Corsa OPC Cup 2018 hızlı başladı - Otomobil Haber

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

Opel Corsa OPC Cup 2018 hızlı başladı

Opel, ‘Opel Corsa OPC Cup 2018’e hızlı başladı

Opel Corsa OPC Cup 2018 hızlı başladı

Opel Corsa OPC Cup 2018 hızlı başladı

Opel Türkiye, Intercity İstanbul Park‘ta koşulan ‘Opel Corsa OPC Cup 2018’e hızlı başladı. Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, “Renkli mücadele ortaya koyan yarışmacıların gençlerin pistlere gelmesi ve motor sporları sevgi ve tutkusunun yaygınlaşmasında çok önemli rol oynuyor” dedi.

Opel Türkiye, Petlas, PWR Balata ve CMS sponsorluğunda Safari Motorsport tarafından gerçekleştirilen “Opel Corsa OPC CUP 2018”in ilk ayağı dünyanın en güzel pistlerinden biri olan Intercity İstanbul Park’ta koşuldu. İlk ayağın birinci yarışında liderliği Ümit Ülkü aldı. İkinci sırayı Turgut Konukoğlu alırken üçüncülük ilk kez pilot koltuğuna oturan Vedat Dalokay’ın oldu.

Format gereği birinci yarışın sonucuna göre ilk 6 pilotun ters sıralama ile start aldığı ikinci yarışta da heyecan zirvedeydi. Yarışa dördüncü pozisyondan başlayan Vedat Dalokay rakiplerini birer birer geri de bırakarak birinciliğe uzandı. Turgut Konukoğlu bu yarışta da ikinciliği alırken, ilk yarışın galibi tecrübeli pilot Ümit Ülkü üçüncü sırada finiş görerek şampiyona liderliğini Dalokay ile paylaştı.

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, Opel Corsa OPC Cup projesinin hayata geçmesinde büyük emeği geçen Safari Motorsport sahibi Hakan Dinç’i başarılı organizasyon için tebrik ederken, renkli mücadele ortaya koyan yarışmacıların gençlerin pistlere gelmesi ve motor sporları sevgi ve tutkusunun yaygınlaşmasında çok önemli rol oynadığını ifade etti.

230 hp gücündeki Opel Corsa OPC’lerin kıyasıya yarıştığı kupanın ikinci ayak yarışları 28-29 Temmuz tarihlerinde İzmit Körfez Pisti’nde gerçekleşecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ