Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

ODD: Ticari araçlarda kiralamanın önü açılmalı

ODD Başkanı Bilaloğlu, ticari araçların kiralanmasına imkan tanıyacak düzenlemenin de yapılması gerektiğini söyledi

ODD: Ticari araçlarda kiralamanın önü açılmalı

ODD: Ticari araçlarda kiralamanın önü açılmalı

ÖTV düzenlemesinin yankıları sürerken, bir açıklama da Otomotiv Distribütörleri Derneği‘nden (ODD) geldi.

ODD Yönetim Kurulu Başkanı Emir Ali Bilaloğlu, yapılan düzenlemeden duydukları memnuniyeti belirterek, sektör için gerekli olan diğer konuları gündeme getirdi.

Emir Ali Bilaloğlu’nun açıklaması şöyle:

“Otomotiv sektörüne uygulanan Özel Tüketim Vergisi’nin (ÖTV) oranını belirleyen matrahlardaki bu artış, otomobil alma noktasında olan tüketiciler için olumlu bir gelişme.

Ayrıca hurda indirimi de sektörde uzun zaman beklenen bir konu idi. Hayata geçirildi fakat etkisi çok kısıtlı oldu. Bunun başlıca nedeni benzer şekilde sadece en düşük ÖTV dilimine giren modellerin çok sınırlı olmasıdır. Bu nedenle tüketicilerin bu fırsattan yararlanma imkanı çok kısıtlı. Benzer matrah düzenlemesinin burada da yapılması gerekiyor. Matrahın artırılması ile hurda indiriminden faydalanan model sayısı artacak ve etkisi yükselecektir.

Diğer ihtiyaçlar ise taşıt kredilerine uygulanan vadelerin uzatılması ve ticari araçların kiralanmasına imkan tanıyacak düzenlemenin yapılmasıdır. Ticari araçlara kiralama imkanı verilmesi küçük-orta işletmeler için çok önemli bir konudur.

Otomotiv sektörüne Devletimizin vermiş olduğu bu destek, sektörümüzde olumlu bir hava yaratılmasını sağlarken, sektörümüz de içerisinden geçilen bu süreçte ülkemiz yararına üzerine düşeni yapmaya devam edecektir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ