Otomobil Haber


O Modeli Alana 90 Bin TL Destek

Elektrikli araçları özendirmek için hazırlanan program kapsamında, Fiat 500 BEV modelini almak isteyenlere İtalyan yönetimi tarafından büyük destek veriliyor.

O Modeli Alana 90 Bin TL Destek

Fiat’ın en küçük modeli olmasının yanı sıra A segmentindeki en güçlü oyunculardan biri olan 500 modeli elektrikli motora kavuştu. Elektrikli Fiat 500’ü daha ilginç yapan ise, İtalyan yönetiminin bu aracı almak isteyenlere büyük bir destek vermesi. Öyle ki; aracın neredeyse 3’te 1’ini karşılıyor. Üstelik destek bununla da sınırlı değil…

FIAT 500 BEV FİYATLARI

Minik 500, elektriklendikten sonra Fiat 500 BEV ismini aldı. Bu versiyonun üç farklı versiyon ile satışa sunulması planlanıyor. Bu versiyonların en ucuzu 19 bin 900 Euro iken, diğerleri 23 bin 700 ve 25 bin 200 Euro şeklinde. 19 bin 900 Euro’luk versiyon 185 kilometrelik menzile sahipken, diğer versiyonların menzili 320 km olarak açıklanıyor.

DESTEK 10 BİN EURO’YA ÇIKIYOR

Öte yandan, İtalyan devleti Fiat 500 BEV almak isteyenlere 6 bin Euro destek veriyor. Bu destek, elektrikli araçları özendirmek için veriliyor. İtalyan yönetimi bununla da kalmıyor. Hurda aracını getirenlere 4 bin Euro’luk bir indirim daha yapılıyor. Bu da Türk Lirası ile 90 bin’i aşıyor. Söz konusu destekler, elektrikli araçların yaygınlaştırılması için veriliyor.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    ah şu işi bizim memlekette de yapsalar ama yapmazlar. Bırakın destek vermeyi ötv yi almasalar yeter

  2. Anonim dedi ki:

    aynı performansı erdoğan dan da bekliyoruz.

BİR YORUM YAZ