Otomobil Haber

Nissan Z Proto Ortaya Çıktı!

Nissan’ın 50 yıllık geçmişe dayanan ve bir efsane haline gelen Z Serisi’nin son temsilcisi ortaya çıktı. Karşınızda Nissan Z Proto…

Nissan Z Proto Ortaya Çıktı!

Nissan’ın 2009 yılında piyasaya sürdüğü Nissan 370Z özellikle tasarımı sayesinde oldukça sevilmişti. Şimdilerde ise 370Z yerini Z Proto modeline bıraktı. Z Proto, tıpkı selefi 370 Z gibi oldukça sportif hatlara sahip. Abisi 370Z hırçın görünümü ile dikkatleri kendine çekerken Z Proto’da zarif tasarım öne çıkıyor.

NISSAN Z PROTO TEKNİK ÖZELLİKLER

Nissan Z Proto, henüz prototip olarak otomobil tutkunlarının beğenisine sunulmuş olsa da bazı teknik özellikleri belli oldu. Otomobilde çift turbolu V6 motor görev yapıyor. Bu motor markanın lüks yüzü olan Infiniti’de de bulunuyor. Söz konusu motor Infiniti modellerinde 400 beygirlik ve sahipken tork değeri 475 Nm. Bu da karşımıza Nissan 370Z modeline göre daha güçlü bir aracın çıkabileceğini gösteriyor. Zira 370Z 340 bg civarındaydı.

NISSAN Z PROTO NE ZAMAN GELİYOR?

Nissan Z Proto için otomobil tutkunlarını sevindiren bir bilgi var. O bilgi, aracın geliş tarihi ile ilgili. Buna göre; Nissan Z Proto’nun önümüzde yıl satışa çıkması bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. cemal dedi ki:

    allahtan peugeotta suv sınıfında bir efsane olmaya devam ediyor özellikle yeni 3008 ve 5008 modelleriyle

BİR YORUM YAZ