Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

Mercedes-Benz Türk’ün ihracat geliri 1.2 milyar Euro’yu aştı

Mercedes-Benz Türk’ün Türkiye’de ürettiği kamyon ve otobüsleriyle 2018 yılında ülke ekonomisine sağladığı ihracat geliri 1,2 milyar Euro’yu aştı

Mercedes-Benz Türk’ün ihracat geliri 1.2 milyar Euro’yu aştı

Mercedes-Benz Türk’ün ihracat geliri 1.2 milyar Euro’yu aştı

2018 yılını da liderlikle taçlandıran Mercedes-Benz Türk, otobüs ve kamyon pazarındaki liderliğini sürdürdü.

Mercedes-Benz Türk, 2018 yılında da kamyon ve otobüs pazarında gelenekselleşen liderliğini korudu.

Şirketin Türkiye’de ürettiği kamyon ve otobüsleriyle 2018 yılında ülke ekonomisine sağladığı ihracat geliri 1,2 milyar avroyu aştı.

Otomobil ürün grubundaki satışları ile premium segmentte 3 yıldır süregelen liderliğini elden bırakmayan marka, hafif ticari araçlar grubundaki başarılı satışları ile pazardaki gücünü artırdı ve X-Class satışları ile Mercedes-Benz dünyasında Avrupa 3.’sü olmayı başardı.

Aksaray Kamyon Fabrikası’nın kapasitesinin iki katına çıkarılmasına yönelik yapılan yatırımlar tamamlandı.

Aksaray’dan tüm dünyaya mühendislik ihraç eden ve Mercedes-Benz kamyonların yol testi onaylarının dünya çapındaki tek yetkili merci olan Aksaray AR-GE Merkezi faaliyete alındı.

2018 yılında gerçekleştirdiği 80 milyon dolarlık “AR-GE ve Bilişim Teknolojileri” hizmetleri ihracatı ile Mercedes-Benz Türk, Türkiye’nin En Büyük 500 Hizmet İhracatçısı’ndan biri seçildi.

Mercedes-Benz Türk; iletişim, satış & pazarlama alanlarındaki faaliyetleri ile eğitim, kültür & sanat, girişimcilik ve spor alanlarında yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle 2018 yılında farklı kategorilerde birçok ödüle layık görüldü.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ