Otomobil Haber

KKTC’de klasik araçlarla nostalji rüzgarı esti

Oğuz Özyalçın’ın anısına Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “7. Oğuz Özyalçın Klasik Otomobil Rallisi” geçtiğimiz günlerde gerçekleşti

KKTC’de klasik araçlarla nostalji rüzgarı esti

KKTC’de klasik araçlarla nostalji rüzgarı esti

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘7. Oğuz Özyalçın Klasik Otomobil Rallisi’ renkli sahneler yaşanmasına sebep oldu…

Birbirinden özel klasik otomobillerin katıldığı organizasyonda nostalji rüzgarları esti. 110 klasik aracın yer aldığı etkinliğe, İstanbul Rumeli Üniversitesi Klasik Araçlar, Hobi ve Restorasyon Kulübü de 1987 Model Mercedes-Benz 300SDL ile katıldı.

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü‘nün özel daveti ile etkinlikte yer aldıklarını söyleyen kulüp danışmanı Ali Koç, “Bu özel etkinlikte üniversitemizi 1987 model klasik aracımız ile temsil etme şansını yakaladık. Türkiye’de bir çok etkinliğe katılmış olmamıza rağmen, yurtdışı etkinliği fırsatı bulmuş olmak ve üniversitemizi temsil etmek bizler için oldukça heyecan vericiydi.

Yıllarını klasik otomobil hobisine adamış duayenlerin yanında, gençlerin oluşturduğu bir üniversite kulübü olmamız ise ayrıca ilgi uyandırdı. Gençlere bu hobiyi sevdirmek ve yaşatmak adına, ülkemizde klasik otomobil kulübünü bünyesinde bulunduran, ilk ve tek üniversite olmamız ayrı bir gurur kaynağı oldu” dedi.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Hakkında:

İstanbul Rumeli Üniversitesi, 23 Nisan 2015 tarihinde İstanbul’da kurulan bir vakıf üniversitesidir. Toplumun ihtiyacı olan bilim insanlarını ülkeye kazandırmak; bilgili, çağdaş, donanımlı, deneyimli, topluma yararlı, araştırmacı gençler yetiştirmeyi hedefleyen bir yüksek eğitim kurumu ve mükemmeliyet merkezi olma amacını taşımaktadır. İstanbul Rumeli Üniversitesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 4 Fakültede 13 Bölüm, 1 Yüksekokul, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna bağlı 14 Program, Meslek Yüksekokuluna bağlı 11 Program, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsüne bağlı 2 bölümde eğitim vermektedir. 2020- 2021 eğitim öğretim yılında Tıp Fakültesi ve Hukuk Fakültesi’nin açılması planlanmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kenan Gezmiş dedi ki:

    nerede o eski arabalar 😀

BİR YORUM YAZ