Otomobil Haber

Kia 2025’e kadar 11 elektrikli araç geliştirecek

Kia, 2025 yılına kadar 11 elektrikli araç geliştireceğini açıkladı

Kia 2025’e kadar 11 elektrikli araç geliştirecek

Kia, 2020 yılının başında Plan S stratejisi kapsamında elektrikli araç geleceğine hazırlandığını açıkladı. Güney Koreli marka; Avrupa’daki büyümesini de aynı stratejiyle gerçekleştirecek.

Avrupa’daki elektrikli araç (EV) satışlarıyla 2020 yılının ilk çeyreğinde rekor kıran KIA, elektrikliye geçiş süreciyle ilgili gelecek planlarını açıkladı.

GELECEĞİN ULAŞIM MODELLERİNDE LİDERLİĞİ HEDEFLİYOR

Bu yılın başında, elektrikliye geçiş süreci ve çeşitli ulaşım hizmetlerinin yanı sıra bağlanabilirlik ve otonom sürüş gibi konuları kapsayan yeni bir orta ve uzun vadeli strateji olan Plan S’i açıklayan KIA, bu kapsamda geleceğin ulaşım modellerinde liderliği hedefliyor.

KIA, Plan S stratejisiyle geleneksel araçların üretimi kapsamında çalışan bir iş modelinden elektrikli araçları popüler hale getirmeye odaklanan bir iş modeline geçmeye hazırlanıyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇ SATIŞLARI AVRUPA’DA YÜZDE 75 ARTTI

Elektrikli araçlara olan ilgi, Avrupa pazarında bugüne kadar benzeri görülmemiş sonuçları beraberinde getiriyor. 2020’nin ilk çeyreğinde, Avrupa’daki yeni elektrikli araç satışları 2019 yılının ilk çeyreğine göre yüzde %75 artarak 6.811 adede yükseldi. Buna bağlı olarak 2019’un ilk çeyreğinde yüzde 2,9 olan KIA’nın sıfır emisyonlu araç satışlarının toplam Avrupa satışları içindeki payı ise 2020’nin ilk çeyreğinde yüzde 6,0’ya yükseldi.

2025’E KADAR 11 ELEKTRİKLİ ARACI PİYASAYA SUNACAK

KIA, liderlik hedefine ulaşmak için 2025 yılına kadar binek araç, SUV ve MPV de dahil olmak üzere farklı araç segmentlerinde globalde 11 elektrikli model sunmayı planlıyor. KIA’nın yeni nesil elektrikli araçlarının ilki, 2021 yılında Avrupa’da tanıtılacak.

Bu elektrikli araç, en güncel araç güç-aktarma organlarını ve teknolojilerini barındıracak şekilde özel olarak tasarlanmış benzersiz bir platform üzerine inşa edilecek.

Söz konusu araç sadece binek otomobil ve SUV araçları harmanlayan bir kompakt SUV tasarımı sunmakla kalmayacak, aynı zamanda geleceğe yönelik yenilikçi bir kullanıcı deneyimi de sunacak.

Araç 500 kilometrenin üzerinde elektrikli sürüş menzili ile 20 dakikalık hızlı şarj özelliğine sahip olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ