Otomobil Haber


Karşınızda Mercedes-Maybach S-Serisi

Mercedes S Serisi’nin ultra lüks yorumu olan 2021 Maybach S-Serisi tamamen ortaya çıktı. İşte fotoğraflar ve detaylar…

Karşınızda Mercedes-Maybach S-Serisi

Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, 3396 mm dingil mesafesine sahip. Önceki modele kıyasla 18 cm daha geniş olan bu aralık yolcular için daha da geniş bir ortam sunuyor. Yol gürültüsünü yolculara yansıtmamak için “aktif gürültü telafi” sistemi de var.

KAPUTUN ALTINDA NE VAR?

Kaputunun altında 496 HP üreten çift ​​turbo 4.0 litrelik V8 ile çalışan ve ekstra 21 HP sağlayan 48 voltluk hafif hibrit sisteme sahip olan Mercedes – Maybach S580 4Matic tek seçenek bu değil. 621 HP’lik 6.0 litrelik çift turbolu üniteyi kullanmaya devam etmek isteyenler için V12 motorlu S650 seçeneği de bulunuyor.

İlerleyen dönemlerde 503 HP’lik 3.0 litrelik hibrit bir motora sahip model de gelebilir.

KONFORU ARTTIRAN ÖZELLİK

Otomobilde masaj işlevine sahip yönetici koltukları standart olarak sunuluyor. Arka yolcular uyumak istediklerinde koltukları buna uygun şekilde ayarlayabilir. Bir diğer ilginç detay ise, genellikle Coupes ve Cabriolet modelleri için ayrılmış bir özellik olan emniyet kemeri uzatıcılarının eklenmesi. Bununla birlikte, yeni Maybach S-Serisi’ndeki emniyet kemeri uzatıcıları, MBUX Interior Assist, kemere ulaşmak için karşılık gelen bir el hareketini fark eder etmez ortaya çıkıyor.

MBUX Interior Assist, ayrıca arka yolcular için jest kontrolünü mümkün kılarak, stor perdeyi açıp kapatmalarına ve okuma lambalarını yakmalarını sağlıyor. Hatta arkadaki bir yolcunun karanlıkta iç mekanın belirli bir alanına ulaştığını bile algılayıp daha iyi görmelerine yardımcı olmak için çok noktalı ışığı otomatik olarak açıyor.

Ve bir Maybach Mercedes’te ilk kez, arka kapılar bir düğmeye basılarak elektrikle çalıştırılabiliyor.

MAYBACH MODU

Yeni Alman limuzini, yolculuğu normal S-Serisi’nden daha da akıcı hale getirmek için kendi ‘Maybach’ moduna sahip özel olarak geliştirilmiş bir havalı süspansiyon kullanıyor . ‘Maybach’ modu açıldığında, otomobil daha yumuşak bir hızlanma için gaz pedalını ayarlar, ikinci viteste başlar ve 9 ileri otomatik vites daha da yumuşak bir çalışmaya geçer. Yeni Maybach S-Serisi’ni daha manevra kabiliyetine sahip ve hassas hale getirmek için arka tekerlekleri 10 dereceye kadar döndürmek için aktif arkadan yönlendirme de mevcut.

HANGİ PAZARLARA GİRİYOR?

Mercedes; Çin, Güney Kore, Rusya, ABD ve Almanya’yı yeni Maybach S-Serisi için ana pazarlar olarak belirledi ve Çin’deki büyüme oranı iki kat arttı. Yeni model, yıl sonundan önce satışların başlamasıyla markanın başarısını sürdürmeyi hedefliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ