Otomobil Haber


‘İkinci El’ otonun parlayan yıldızı!

‘İkinci El’ oto markası Otoshops, kuruluşunun ilk yılında, belirlediği satış hedefine yıl bitmeden ulaştı

‘İkinci El’ otonun parlayan yıldızı!

‘İkinci El’ otonun parlayan yıldızı!

Her marka, model, yaş ve kilometrede ikinci el araç almak veya araçlarını satmak isteyenlere kaliteli hizmet verme hedefiyle açılan Otoshops, birinci yılını tamamlamadan hedeflerini aştı.

Otoshops Genel Müdürü Tuğrul Denizaşan, “2. El otomobil denildiğinden akla gelen ilk marka olma hedefimize bir adım daha yaklaştık” dedi.

İkinci el otomotiv sektörüne getirdiği yeniliklerle dikkat çeken ve 2.el araç almak isteyenlere kurumsal ve profesyonel bir hizmet sunan Otoshops, kuruluşunun ilk yılında belirlediği satış hedefini aşmayı başardı. Her marka, model, yaş ve kilometrede ikinci el araç almak veya araçlarını satmak isteyenlere tek noktadan çözümler ve üst düzeyde kaliteli hizmet sunma hedefiyle yola çıkan Otoshops, 6 bin adetlik 2017 hedefine yıl bitmeden ulaştı. 

TÜİK verilerine göre yılın ilk 9 ayında yüzde 9 oranında büyüyen 2. El otomobil pazarı “0” km otomobil pazarının 4 katı büyüklüğüne erişirken, 2017 yılını da yüzde 10’luk bir büyüme ile kapatması bekleniyor.

Bu gelişmelere paralel olarak yılsonu hedeflerini revize ettiklerini belirten Tuğrul Denizaşan, “Yenilikçi ürünlerimiz, farklı hizmetleri bir arada sunmamız, tedarik kaynaklarımız ve teknolojiyi kurumsal güvenceyle birleştirmemiz öne çıkan özelliklerimiz. Artık 2. el otomobil denildiğinde akla gelen ilk marka olma hedefimize bir adım daha yaklaştık” dedi.

Denizaşan şu ana kadar 5 milyon adede yakın aracın el değiştirdiği 2. El pazarında, kurumsal firmaların payının arttığına dikkat çekerek “Kurumsal yapıların artması sonucu müşterinin öncelikli beklentisi olan güven unsurunun sağlanması ile 2. el pazarına ilgi büyüdü. Fiyat avantajı sebebiyle 2. el otomobil almayı tercih eden bir kitle oluştu ve bu kitle kurumsal firmaları tercih ediyor. Otoshops olarak müşterinin beklentisini karşılayacak güveni sağladığımızı düşünüyoruz. Bu da hedeflerimizi kısa zamanda tutturarak yukarı doğru revize etmemizi sağladı. 2017 yılı sonu satış hedefimiz olan 6 bine ilk 9 ayda ulaştık. Yine ilk yılımız için hedeflenen Türkiye geneline yayılma ve yetkili satıcı sayısı konusunda da hedeflerimizi tutturduk. Bu dönemde Yetkili Satıcı sayımız da 22’ye ulaştı” dedi.

‘Dizele talep azaldı, beyaz renk tercih ediliyor’

Otoshops Genel Müdürü Denizaşan, MTV düzenlemesi ve döviz kurlarındaki artışın sıfır otomobil fiyatlarına yansımasının 2. el pazarını canlandıracağını belirterek 2017 yılının 6 milyon adet üzerinde rekor satış ile tamamlanmasını beklediklerini söyledi. Türkiye ikinci el pazarında satışların 4-5 yaşındaki araçlarda yoğunlaştığına da işaret eden Denizaşan “Dizel araçlara olan talepte düşüş gözlense de benzinliye göre daha fazla rağbet ediliyor. Sedan araçlar her zamanki gibi ülkemizde en çok tercih edilen kasa tipi olarak öne çıkıyor. Son yıllarda renk tercihinde beyaz araçlar %60 gibi bir oranla önde görünüyor” şeklinde konuştu.

‘Sattığımız 100 araçtan 11’ü lüks segment’

Denizaşan, 2017 yılı başından bu yana fiyatlarda yaklaşık yüzde 8 civarında artış yaşandığını da belirterek şunları söyledi;

“2016 son çeyreğine göre bir kıyaslama yapıldığında belli modellerde bu artışın yüzde 10’un üzerine çıktığını görüyoruz. Sıfır otomobillerdeki fiyat artışları, 2. El pazarına avantaj sağladı. Kurumsal firmaların pazarda ağırlığını hissettirmesi ile birlikte lüks segment araçlarda 2. el modellere olan talep yoğunlaştı. Özellikle 1 yaşındaki araçlarda fiyat avantajı nedeniyle talep oldukça yüksek. Bu fiyat avantajının kısa bir süre daha devam etmesini bekliyoruz. Satışını gerçekleştirdiğimiz her 100 araçtan 11 adedi  lüks segmentte bir model..”

İkinci elde devir değiştiren marka

Otoshops, 2. El pazarına getirdiği kurumsal yaklaşım ile pazarın tercih edilen güvenilir markası olarak öne çıkıyor.

www.otoshops.com web sitesi üzerinden 1000 adedin üzerinde her marka, model, yaş ve  kilometrede otomobil müşterilerin beğenisine sunuluyor. Otoshops’ta satışa sunulan tüm otomobillerin geçmişinden, anlık kaporta ve mekanik durumundan emin olabilirsiniz. Çünkü tüm otomobiller detaylı bir ekspertiz raporuna sahip.

Üstelik, müşteriler satın aldıkları otomobili herhangi bir neden göstermeksizin, beğenmezse  7 gün içinde geri getirerek, başka bir otomobille değiştirebiliyor.

Otoshops, otomobili satmak isteyenler için aynı gün içinde araç sahibine ödemesini yaparak satın alınırken, satacağı her araca da 2 yıla kadar garanti veriyor. Ücretsiz Yol Yardım hizmetini de içeren Otoshops Garanti, mekanik parçaların yüzde 90’ını kapsıyor.

Ekspertiz, nakit alım / takas, kredi, kasko ve trafik sigortası, görünüm yenileme gibi araç alım satımındaki tüm işlemleri tek noktada hızlıca sonuçlandırabilirsiniz.

Otoshops’dan satın alınacak 2.el bir otomobil, kredi başvuru süreçleri de dahil olmak üzere yaklaşık 2 saat içinde teslim edilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ