Otomobil Haber

İkinci El Oto ihracatı başlıyor!

Renault Mais’in eski genel müdürü İbrahim Aybar’ın defalarca dile getirdiği ikinci el oto ihracatı konusu hayata geçiyor

Levent Çezik

Levent Çezik

İkinci El Oto ihracatı başlıyor!

Renault Mais‘te 20 yıla yakın genel müdürlük yapan otomotiv sektörünün duayen isimlerinden İbrahim Aybar‘ın sürekli gündeme getirdiği ‘İkinci El Oto İhracatı’ konusu en sonunda hükumet tarafından karşılık bulmaya başladı.

Metin Can kardeşimizin bugünkü Sabah Gazetesi’nde yer alan haberini görünce, bu konuyu defalarca dile getiren İbrahim Aybar‘ın ne kadar takdir edilmesi gereken bir insan olduğuna bir kez daha şahit oldum.

Renault Mais’teki görevi sonrasında www.ibrahimaybar.com.tr üzerinden sektör hakkında yazılar yazmaya devam eden Aybar, ikinci el oto ihracatının ülkemiz için önemli bir ihracat kalemi oluşturacağını söylemişti.

İbrahim Aybar, “Eski araçları Türkiye’nin dışına çıkartan, başka ülkelere ihraç edebilen yeni iş modellerini devletimizin katkısıyla bulmamız lazım” diye sürekli açıklamalar yapıyordu, halen de kendi sitesi üzerinden ekonomiye katma değer yaratabilecek bilgilendirme yazıları yazmaya devam ediyor.

En sonunda bu yazılar karşılık buldu. Ve bugünkü Sabah Gazetesi’nde Metin Can imzasıyla hükûmetin ‘İkinci El Oto İhracatı’ konusunda çalışma başlattığını öğrenmiş bulunuyoruz.

İbrahim Aybar, ikinci el oto ihracatının önünün açılmasıyla ülkemizin 10 yılda 17 milyar dolar ihracat geliri elde edebileceğini söylüyor….

Ülkemize şimdiden hayırlı olsun…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ