Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Otomobil Haber

Hyundai SUV modelleriyle dikkatleri üzerine çekti

Hyundai, Cenevre’de SUV modelleriyle dikkatleri üzerine çekti

Hyundai SUV modelleriyle dikkatleri üzerine çekti

Hyundai SUV modelleriyle dikkatleri üzerine çekti

Hyundai, dün basın açılışıyla kapılarını açan Cenevre Otomobil Fuarı’nda SUV modelleriyle tüm dikkatleri üzerine çekti.

Ayrıca; Le Fil Frouge isini verdiği konseptle de gelecekteki tasarımları hakkında önemli ipuçları verdi.

Hyundai, 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni modelleriyle öne çıktı. Güney Koreli üretici, ağırlıklı olarak KONA Electric, NEXO ve Santa Fe gibi SUV modellerle bu yıl ön plana çıktı.

Öte yandan, Le Fil Rouge konsept otomobiliyle de tamamen farklı bir segment ve yeni tasarımlar hakkında ipuçları vermiş oldu.

Konsept otoda ‘Duygusal Sportiflik’ teması

HDC-01 kodlu yeni konsept, markanın “Sensuous Sportiness – Duygusal Sportiflik” temasıyla geliştirildi. Baştan sona şık bir tasarımla öne çıkan bu konsept, Hyundai modellerine farklı ve eşsiz bir his katarken aynı zamanda sahibiyle daha dokunaklı ve duygusal bir bağ yaratma arzusu da hedeflenen bir diğer unsur oldu.

Le Fil Rouge’daki tasarım ve özel çizgiler, sedanlardan SUV’lara kadar gelecekteki birçok Hyundai modelinde kullanılacak.

Hyundai Tasarım Merkezi Başkan Yardımcısı Luc Donckerwolke, hazırladıkları yeni konsept hakkında açıklama yaptı.

Donckerwolke, “Le Fil Rouge, Hyundai’nin tasarım DNA’sının ve 1974’te Hyundai Coupe Concept’iyle başlayan marka tarihinin yeniden yorumlanmasıdır. Araçlarımızdaki ayırt edici ve sportif karakter sunma özelliği, 44 yıllık tarihimize dayanıyor. Bu yeni konsept ile birlikte Hyundai tasarımları adına yepyeni bir dönemi başlatıyoruz” dedi.

SUV pazarında önemli bir hamle

Hyundai’nin fuardaki diğer oyuncuları ise dördüncü nesli tanıtılan Santa Fe, elektrikli versiyonuna kavuşan KONA ve tamamen çevreci özelliklerle donatılan yeni hidrojen yakıt hücreli elektrikli NEXO’ydu.

Dünya prömiyerleri yapılan bu yeni araçlar, markanın SUV pazarındaki satışlarını artırmaya yönelik en önemli hamlesi olarak görülüyor. Yeni geliştirilen hibrid ve plug-in hibrid güç aktarma organları ile markaya ekstra bir güç katacak olan Santa Fe, satışa sunulacağı birçok pazarda ses getirecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ