Otomobil Haber

Hyundai A segmentinin lideri Yeni i10’u üretmeye başladı

Hyundai, yenilenen i10 modelini İzmit Ali Kahya’daki fabrikasında üretmeye başladı

Hyundai A segmentinin lideri Yeni i10’u üretmeye başladı

Hyundai, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok Avrupa ülkesinde A segmentinin lideri olan modeli Yeni i10‘un üretimine başladı…

Avrupa’da tasarlanan ve geliştirilen Yeni i10 güvenlik özellikleri ve üstün konforuyla yine iddialı geliyor…

Hyundai Motor Company’nin denizaşırı ülkelerdeki ilk üretim merkezi olan Hyundai Assan İzmit Fabrikası, A segmentinin lider modeli olan Yeni i10’u bantlardan indirmeye başladı. Markanın Avrupa’daki en çok satan i serisi modellerden birisi olan i10, Türkiye’de de A segmentinde liderliği uzun yıllardır elinden bırakmıyor.

Avrupa’da tasarlanan, geliştirilen ve İzmit’te üretilerek 45’tan fazla ihraç edilen Yeni i10, bölge pazarının ihtiyaçları için üretilmiş kompakt bir şehir otomobili olarak dikkat çekiyor. Yenilenen dinamik tasarımı, kapsamlı güvenlik donanımları ve sınıfındaki üstün bağlantı özellikleriyle karakterize edilen Yeni i10, A segmentindeki bir modelde nadiren görülen birçok özelliği sunuyor.

Avrupa pazarı için üretildi

Hyundai Avrupa Pazarlama ve Ürün Kıdemli Başkan Yardımcısı Andreas Christoph Hofmann, üretimi başlayan yeni modelle ilgili olarak, “Müşterilerimiz istedi ve biz de onları dinledik. Yeni i10 ile A segmentindeki en iyi bağlantı ve güvenlik özelliklerini daha da cesur ve daha dinamik bir tasarımla sunuyoruz. Tüm bu üst düzey özellikler Yeni i10’u sıfır kilometre bir otomobili satın almak isteyen müşteriler için en iyi seçim haline getiriyor. Ayrıca, Yeni i10’u tamamen Avrupa pazarı için Avrupa’da üreterek markamızın Avrupa’ya olan bağlılığını da vurgulamış oluyoruz” dedi.

A segmentinin değişmez lideri

Hyundai i10, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok Avrupa ülkesinde en çok satan A segmenti model olarak öne çıkıyor.

Çift tavan renk kombinasyonları dahil, toplam 17 farklı renk seçeneğiyle üretimine başlanan Yeni i10, yılın ilk çeyreğinde Türkiye ve Avrupa’da satışa sunulacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Zeki Hürriyet dedi ki:

    Peugeot 208 B segmentinde ama bu arayı her türlü harcar 😀

  2. Harun Yardımcı dedi ki:

    Bende aynı fikirdeyim yeni Peugeot 208’in bu arabadan daha da başarılı olacağını düşünüyorum

BİR YORUM YAZ