Otomobil Haber

Ford ve Volkswagen’den dev ortaklık!

Otomotiv sektöründe bir süredir konuşulan ‘dev’ ortaklık gerçekleşti. Detroit Otomobil Fuarı’nda düzenlenen etkinlikte Volkswagen ve Ford’un birlikte araç üretimi yapacağı açıklandı

Ford ve Volkswagen’den dev ortaklık!

Ford ve Volkswagen’den dev ortaklık!

Dünyanın iki otomotiv devi ticari araç üretimini de içeren bir dizi ortaklık yapma konusunda anlaşmaya vardı.

Otomotiv sektöründe bir süredir konuşulan ‘dev’ ortaklık gerçekleşti. Detroit Otomobil Fuarı’nda düzenlenen etkinlikte Volkswagen ve Ford‘un birlikte araç üretimi yapacağı açıklandı.

Yapılan işbirliği kapsamında, iki marka ticari araç üretimi, elektrikli ve otonom teknolojileri ile mobilite servisleri geliştirme konularında anlaştı. Bu kapsamda, her iki markanın milyarlarca dolarlık tasarruf edeceği belirtiliyor.

Ford Başkanı ve CEO’su Jim Hackett ile Volkswagen (VW) CEO’su Herbert Diess‘in ortak açıklamasında göre, iki markanın işbirliği 2022 yılında başlayacak, fakat herhangi bir karşılıklı hisse alımı gerçekleşmeyecek.

Avrupa, Çin ve ABD pazarında üretim yapan VW ve Ford, ticaret savaşlarının etkisiyle bir süredir yakınlaşmış durumda. Bir yandan içten yanmalı motora sahip otomobiller üretmeye devam eden, bir yandan da elektrikli ve otonom modeller geliştirme konusunda yeni yatırımlar yapan iki dev üretici, ortaya çıkan yüksek maliyetleri ortak üretim yaparak azaltmayı hedefliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ